Јелена Ѓоковиќ испрати емотивна порака за Денот на вљубените: Забораваме колку љубовта е во основа на сè.

По повод Денот на вљубените, Јелена Ѓоковиќ на Инстаграм објави фотографија од зимувањето со Новак Ѓоковиќ, а во својот статус наведе колку е важна љубовта.

„Јас сум за тоа секогаш да се слави љубовта. И добро е што издвоивме посебен ден за тоа бидејќи во морето на мрачните пораки кои кружат околу нас, често забораваме колку љубовта е во основа на сè. И нека оваа позитивна вибрација потрае и нека се прошири ширум светот! Нежност, внимание, љубезност, простување…“ напиша Јелена на Инстаграм.

View this post on Instagram

Hello Valentines! In the world where we give so much visibility and space to many crazy and ridiculous things, it sounds like a good idea to have a day to remind us how important LOVE is. It changes vibrations to positive frequency and we do make a conscious effort to be kind and loving, at least for a day! When you feel happy on this day thanks to all the nice gestures, you want to make it last longer… and that’s how love spreads! let’s celebrate LOOOOOVEEEEE always!!! 🤪😍❤️🥰👨‍👩‍👧‍👦🥂 Ja sam za to da se uvek slavi ljubav. I dobro je da smo izdvojili poseban dan za to jer u moru mracnih poruka koje kruze oko nas, cesto zaboravimo koliko je ljubav u osnovi svega. I neka ova pozitivna vibracija potraje, i prosiri se sirom sveta! Neznost, paznja, ljubaznost, prastanje… A svima koji slave Svetog Trifuna – srecna slava i puno LJUBAVI ❤️😘🥳🥂

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on

Слични објави

Заврши снимањето на популарната серија „Модерно семејство“ ! (ФОТО)

Еспресо

И Калиопи почна да изненадува: Пејачката објави фотка со деколте до папок (ФОТО)

Васко Спасоски

Сузана Спасовска ќе игра оро: Познатата фолкерка ја мажи ќерката, а еве како изгледа таа (ФОТО)

Igor

Овие сестри заработуваат милиони продавајќи селотејп за подигнување на градите

Igor

После гласините дека се разведува, оваа фотографија кажува сè за односот помеѓу Северина и Игор

Еспресо

Потполно природен ЕЛИКСИР за слабеење: Јачменова вода која ги топи килограмите

Еспресо

Остави Коментар

17 − шест =

Слични објави

Лејди Гага напиша: „Lokah Samastah Sukhino Bhavantu“ и направи хаос! Еве, што значи тоа! (ФОто)

Igor

Северина подготвена за второ дете? (ФОТО)

Igor

Четири грешки поради кои ноктите се уништуваат

Igor

Фреди Меркјури доби улица во Лондон

Еспресо

Смешната страна на хороскопските знаци

Igor

НИЕДНА НЕ Е ИЗГЛЕДОТ: Кои карактеристики на мажот се најпривлечни за жената

Igor