18.8 C
Скопје
16:19 - 20 април, 2024

„Јавно ќе се одречам од син ми“: Маца со остри критики за настапите на Десингерица

Босанскиот актер Драган Маринковиќ – Маца (56) неодамна гостуваше во еден регионален поткаст, каде ги прокоментира актуелните трендови на балканската музичка сцена.

Меѓу другото, тој се осврна на настапите на раперот Драгомир Деспиќ – Десингерица (31) и изјави дека би се откажал од сопственото дете ако тоа реши да оди на негов настап.

„Не може некој да го удира моето дете со патика по глава и тоа да се воодушевува со та. Ви се колнам, јас би постапил како што се правеше порано и во весник би објавил: ‘Јас, Драган Маринковиќ, се откажувам од својот син’“, изјави актерот во студиото на „Кликс“, меѓу другото.

Маца и претходно жестоко ги коментираше настапите на Десингерица.

„Фраерот се соблече и го покажа прстот на чорапата – секогаш треба да бидеш спремен“, изјави тогаш и додаде дека би бил разочаран ако неговото дете некогаш оди на таков настап.

„Јас не знам, да станува збор за мое дете – јас би се самоубил. Би застанал и би се замислил – па не знам што би правел“, додаде тој.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....