И Џенифер Лопез е ИСТА КАКО НАС кога е без шминка и тазе „неизбањата“! Јееее!

За возраста, 50-годишна, изгледа ТОП. Ама, ајде малку да се утешиме дека и Џеј Ло е, всушност, иста како нас, кога не „носи“ шминки и кога се капела минатата сабота.

Пејачката и глумица е „уловена“ на њујоршките улици, облечена во сини хеланки со ефект на кожа (кои баш и не и „стојат“ нешто посебно), и црн дускер од Guess. Под дускерот – жолта маичка, од типот на оние кои и ние си ги носиме „за по дома“.

Косата? Умно собрана во високо опавче, зашто – зејтин мрсна, што би се рекло, јајца да испржиш. А, лицето, без шминка, изгледа многу уморно.

До тука, се е добро, кога е во прашање нашата утеха дека и Џенифер Лопез е иста како нас!

Ама без нејзиниот паричник, сепак, не сме Џенифер Лопез.

Profimedia
Џенифер Лопез
Profimedia

Слични објави

Кетрин Зита-Џонс во гламурозна креација го засени својот сопруг (ФОТО)

Igor

Јелена Карлеуша го исплука Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ПРЕСЛАТКА ЧЕСТИТКА: Меган Маркл му честиташе на Хари со досега НЕВИДЕНА фотографија од Арчи

Igor

1000 фотографии: Биографијата на Ријана е книга на инстаграм-ерата (ФОТО)

Igor

Меган не сакала да го напуштат кралското семејство, тоа било масло на Хари

Еспресо

Принова кај БИНГО девојката: НАТАЛИ по вторпат ќе стане мајка (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

19 − 12 =

Слични објави

Меѓу вас нешто не е во ред – Јасни знаци дека вашиот партнер е несреќен!

Igor

Најжешките и најудобни секс-пози за во автомобил

Igor

Пластичните хирурзи кои имаат свое реално шоу!

Igor

Лепа Брена го знае лекот за коронавирусот – ПРСКАЈТЕ ОД ОВА ВО УСТА ТРИ ПАТИ ДНЕВНО (ФОТО)

Еспресо

Шерон Стоун бара партнер преку апликација за запознавање!

Слободен Печат

НАТАША ОБЈАВИ СРЕЌНА ВЕСТ: Доби честитки и од познати и од непознати

Igor