39.8 C
Скопје
17:10 - 19 јули, 2024

(Фото) Првата слика со синот: Најемотивната објава на Тамара Драгичевиќ од болница, се топи покрај своето бебе

Српската актерка Тамара Драгичевиќ денеска стана мајка по третпат и на свет го донесе синот Борис.

Преку социјалната мрежа Инстаграм актерката се огласи по породувањето. Таа со своите следбеници ја сподели и првата фотографија од нејзиниот наследник .

Тамара се топеше додека го држеше во раце својот син на кого му даде многу моќно име.

Борис е старословенско име кое често може да се слушне во балканските земји, но и во Русија, Германија и Соединетите Американски Држави.

На словенските јазици значи борец, херој и воин, а на турски – волк.

Во преносна смисла, Борис е „оној кој е роден да биде борец“, „оној што е силен и силен“, но и „оној што е опасен како волк и секогаш знае што сака“.

Слични објави

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо
Се вчитува....