31.8 C
Скопје
20:09 - 22 јули, 2024

Јелена Карлеуша јавно за исламот: „Религија на огромна љубов и голема почит кон жените…“

По едно гостување кај Јована Јеремиќ во кое се зборуваше за исламската религија, се огласи Јелена Карлеуша.

Еден од гостите на утринската програма на Јована Јеремиќ беше Абдула Нуман, кој меѓу другото проговори и за својата сопруга, што многу ја трогна Јелена Карлеуша, која се огласи на својот Инстаграм профил. Имаше потреба да го сподели својот ентузијазам, јавно да ја пофали Јована Јеремиќ, но и да ги покани другите повеќе да работат на образованието и разбивањето на заблудите за оваа религија.

„Кај Јована Јеремиќ, гостинот беше исклучително паметен, благ и интересен за слушање, проповедник на исламската вероисповед. Исламот, кој го читал, е длабоко филозофска религија, религија на мирот и зајакнувањето на човечките вредности. Почитување за жените и особено за неговата сопруга што овој господин го покажа длабоко ме трогна во емисијата“, напиша таа и додаде:

“Начинот на кој ја опиша гордоста на неговата сопруга и нејзината интеграција во православната средина речиси ме доведе до солзи. Прекрасно. Само екстремизмот во исламот ги забрадува и понижува жените. Вистинскиот ислам е религија на голема љубов и почит кон жените… Разбирањето на религијата и едукација во медиумите на оваа тема е нешто што е неопходно, браво Јована, за денешната емисија“.

Слични објави

(Видео) Ја покажа својата витка линија и стомачните: Николина Пишек заводлива во бело минијатурно бикини

Еспресо

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо
Се вчитува....