36.8 C
Скопје
18:12 - 19 јули, 2024

(Фото) Порасна малиот Лукијан: Синот на Таско наполни една година!

Македонскиот рапер Христијан Тасковски, познат како Таско, и неговата сопруга Наташа имаа прекрасен повод за прослава овој викенд.  Нивниот син Лукијан наполни една година во саботата (22 јуни), а среќните родители сега споделија фотографии од роденденската забава на нивното малечко.

Забавата била тематска, а била инспирирана од стилот на раперот Ноторијус Би-ај-џи, познат и како Биги. Таско и Лукијан биле облечени идентично –  во бела кошула со црни бермуди, црно-црвени патики и црвена марама врзана околу вратот, а Наташа се одлучила за фустан со животински принт, гордо покажувајќи го својот труднички стомак. Да потсетиме, двојката го очекува нивното второ дете и во септември ќе станат родители на ќерка.

„Големата единица“, стои во описот на фотографиите.

Фото: Инстаграм/Таско
Фото: Инстаграм/Таско
Фото: Инстаграм/Таско
Фото: Инстаграм/Таско
Фото: Инстаграм/Таско

Слични објави

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо
Се вчитува....