Дневен хороскоп за 25 октомври: Раковите ќе ја преземат ситуацијата во свои раце

ОВЕН
Харизматични сте и добро се снаоѓате во работната средина. Во љубовта сериозно го разгледувате вашиот однос, особено ако досега сте имале несогласувања со партнерот. Се чувствувате несакано.

БИК
Од големо значење ќе биде вашата врска со соработниците, колегите и шефовите. Можни се проблеми поради вашите невнимателни реакции. Ќе чувствувате замор и нервоза.

БЛИЗНАЦИ
Имате шанса да влезете во нова врска или да постигнете рамнотежа, преку компромис, во сегашната врска. Секој ваш потег ќе зависи од партнеровата иницијатива. Внимавајте на грешките.

РАК
Искоритете го денов и обидете се да ја преземете ситуацијата во свои раце. Можеби ќе мора да бирате помеѓу партнерот и кариерата. Исто така се можни и романтични односи помеѓу вас и колеги од работа.

ЛАВ
Ако не сте во врска, ова ќе биде тежок период за вас. Поголем дел од времето ќе го поминувате со пријателите и со семејството. Барате сензуален и емотивен партнер кој може да ги поддржи вашите потреби и желби.

ДЕВИЦА
Бидете концентрирани на сè друго освен на љубовта. Давате приоритет на други обврски. Можни се недоразбирања со членовите на семејството.

ВАГА
Ќе ја подигнете врската на следно ниво. Потребни ви се мир и рамнотежа во животот, како и релаксирачка комуникација со партнерот. Ако не сте во врска ќе поминувате многу време во разговори на телефон, интернет или лице во лице со личноста која ви се допаѓа.

СКОРПИЈА
Очекувајте компликации во комуникацијата. Ќе бидете уморни и ќе ви недостига концентрација. Во љубовта ќе се соочувате со проблеми.

СТРЕЛЕЦ
Емоциите ќе ги задржувате во себе, што ќе биде проблематично за вашата врска. Слободните Стрелци денеска ќе сакаат да останат слободни. Можни се проблеми со крвната слика.

ЈАРЕЦ
Ве очекуваат проблеми од минато со кои треба да се соочите. Имате силна интуиција која треба да ја искористите на вистинскиот начин. Бидете внимателни.

ВОДОЛИЈА
Можни се несогласувања и погрешни заклучоци. Најдете начин да ги смирите вашите страсти. Не сте сигурни што сакате, но сè зависи од вас.

РИБИ
Фокусирајте се на најбитните обврски. Ве очекуваат патувања, договори и нови обврски. Бидете флексибилни. Ќе мора да вложите многу напор да стигнете до целта.

Слични објави

СИГУРНО БОЛИ: Лејди Гага повторно шокира со изгледот (ФОТО)

Igor

Сопругата на починатиот актер Небојша Глоговац објави фотка од која се кине срцето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Камерон Дијаз откри зошто се откажа од глумата: Сега има поинтересна занимација (ФОТО)

Еспресо

Палачинки од античка Грција, без јајца и млеко

Igor

Хороскоп за 11 август: Очекувајте нагло зголемување на вашата популарност

Еспресо

Кејт и Вилијам го очекуваат четвртото дете! Сè се случило за време на изолацијата!

Еспресо

Остави Коментар

оне × 5 =

Слични објави

Во панталони пред матичар? – Пристигна нова мода! (ФОТО)

Igor

По гаќички и градник: Погледнете како оди Карлеуша на настап (ВИДЕО)

Igor

Легендарниот Стинг ја откри тајната за бракот долг 27 години: Случајно станав татко шест пати!

Еспресо

Го прослави 22 роденден на јахта вредна 200 милиони долари (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 16 април

Слободен печат

Карлеуша се огласи на гласините за разводот со Душко Тошиќ

Еспресо