Дневен хороскоп за 19 март 2019 (вторник)

ОВЕН

Работа: Со личност во знакот Близнаци, може да остварите позитивна работна соработка која би траела на долги патеки во иднина.

Љубов: Посакувате да ви се случи некоја нова љубовна врска, и подготвени сте за нови случувања.

Здравје: Минлива главоболка.

БИК

Работа: Денешниот ден не е добро поставен за нови работни предизвици, ниту за било какви важни случувања.

Љубов: Постои фатална привлечност помеѓу вас и една личност која често ја среќавата во работното опкружување.

Здравје: Несоница.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Подготвени сте да покажете иницијатива околу промени кои неопходно е да ги направите во работното опкружување.

Љубов: Уживате во убавите моменти со саканата личност која максимално ви е посветена.

Здравје: Проблеми со нервите.

РАК

Работа: Може да очекувате подобрување и позитивни околности да дојдете до саканите промени на ова поле.

Љубов: Ако имате партнер, може да очекувате дека со него ќе имате мирен ден.

Здравје: Мали проблеми со очите.

ЛАВ

Работа: Добивате прилика да покажете дека сте посветени на работата и дека сте подготвени да се трудите за да остварите напредок.

Љубов: Ќе дојдете до интересно познанство кое наскоро ќе ви донесе љубовна врска.

Здравје: Имате вишок енергија.

ДЕВИЦА

Работа: Финансиите на некој начин ви се променливи и не ви е лесно да го остварите она кон кое тежнеете.

Љубов: Доколку не покажете на својот партнер како се чувствувате, тоа нема да го знае. Важно е да бидете отворени.

Здравје: Избегнувајте цигари.

ВАГА

Работа: Работите кои долго време чекаат на вас, треба да бидат завршени во следниот период. Дајте се од себе тоа да го решите.

Љубов: Доколку сте слободни, денешниот ден е поволен за почеток на нова љубовна врска.

Здравје: Наклонети сте кон алергии.

СКОРПИЈА

Работа: Може да очекувате ден во кој пред себе ќе имате голем број на обврски. Сигурни сте во своите чувства.

Љубов: Очекувајте дека саканта личност ќе знае како да се постави кон вас.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Неопходно е повеќе да се посветите на работата затоа што надредените ви замеруваат често отсуство.

Љубов: Размислете малку околу околностите во кои се наоѓате во врската. Можеби некогаш работите не ги гледате реално.

Здравје: Несоница.

ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас е ден кој може да донесе одредени потешкотии на полето работа. Бидете трпеливи.

Љубов: Ако сте слободни, флерт со нова личност ви доаѓа, а наскоро ќе имате прилика да влезете во љубовна врска.

Здравје: Зголемете го внесот на витамини.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не ви е многу поволна ситуацијата во текот на денешниот ден, па избегнувајте било какви ризици.

Љубов: Потребно ви е пауза да сфатите што сакате. Врската во која сте сега ви создава незадоволство.

Здравје: Чувствителен ‘рбетен столб.

РИБИ

Работа: Патувањето во странство кое ве очекува, може да ви биде позитивна пресвртница.

Љубов: Очекувајте позитивни промени на полето љубов. Време е да се изборите за својата среќа и емоции.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

 

Слични објави

Северина прозборе за експлицитната снимка: Знам кој ја објавил, дознав лани

Igor

Џенифер Анистон (50) во црн кожен фустан: Појава за паметење! (ФОТО)

Igor

Дали би го препознале? Погледнете како изгледал Игор Џамбазов на неговата матурска вечер (ФОТО)

Васко Спасоски

Гори Инстаграм: Многумина се прашуваат дали Љупка Митрова на оваа фотографија носи долна облека? (ФОТО)

Васко Спасоски

Лорен Дрејн е најзгодната медицинска сестра на светот (ФОТО)

Еспресо

Вратете ја енергијата со новите Фини – Мини супи и освојте iPhone11

Igor

Остави Коментар

тринаесет + 3 =

Слични објави

Се бореше со ПОСТПОРОДИЛНА ДЕПРЕСИЈА, а сега пејачката го доби третото дете

Igor

Џенифер Лоренс се спрема за тајна венчавка? Моминската вечер дебакл!

Igor

Страствениот бакнеж потврди дека се во врска (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Познатата пејачка покажа премногу: Дали се ова најпровокативните фотографии на Елена Велевска?

ЕМОТИВНИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ги кријат своите чувства

Igor

Непрепознатлива: Папараците ја уловија без шминка (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarian