9.8 C
Скопје
00:01 - 27 февруари, 2024

Цеца проговори за семејната трагедија: Оваа година доживеав огромна болка за Анастасија

Во разговор за „Телеграф“, српската турбофолк ѕвезда Светлана Ражнатовиќ – Цеца ги сумираше впечатоците од 2023 години и ги сподели плановите за 2024 година.

„Годинава беше шаренолика. Имав многу успешни концерти, многу радост, среќа. Но, имав и дел каде што доживеав огромна тага и болка кога станува збор за Анастасија. Па, повторно добра вест, Богдана и Вељко го чекаат своето трето бебе, машко. Таа беше осцилирачка, шарена. Не можам да кажам дека беше грда, не можам да кажам дека беше и светла, но пак велам животот продолжува, гледаш нешто позитивно, убаво. Важно ми е да е добро“, призна таа.

Пејачката вели дека нејзиниот внук Жељко разбира дека наскоро ќе добие уште еден брат, а кон Крстан се однесува заштитнички.

„Се разбира, тој е многу паметно дете. Не дека е мое, ама така е. Ова е дете кое сака да учи, да апсорбира. Тој се радува на тоа. Не покажува дека не е среќен! (се смее) Жељко е многу приврзан и заштитнички настроен кон него, не дозволува никој да му пријде на Крстан“, изјави Цеца.

Кога станува збор за желбите за 2024 година…

„Тоа е долг список! (смеа) Не знам што прво да одлучам, бизнис, приватно, семејство, дали ќе одам на одмор… Мислам, можам да заборавам одмор – морам да направам албум! (се смее)“, сподели најголемата српска ѕвезда.

(Фото) Двојна прослава во семејството на Цеца: Вељко Ражнатовиќ се огласи со најемотивните зборови досега

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....