10.8 C
Скопје
20:27 - 28 февруари, 2024

(Фото) Прва прошетка на Марија Шерифовиќ со синот: „Само ние двајца…“

Српската пејачка Марија Шерифовиќ неодамна со раѓањето на синот Марио почна да ги живее најубавите денови во животот, а сега сподели видео од нивната прва прошетка.

Гордата мајка, која доби син од сурогат-мајка во Лос Анџелес, одлучила да ужива уште малку со својот син во Америка, а снимила и видео од нивните заеднички моменти.

Заедно со видеото, Марија ја објавила песната „Just the Two of Us“, што во превод значи „Само ние двајца“. На фотографијата можете да видите количка, шишиња и прекривач, но и како пејачката ужива со своето бебе.

Да потсетиме, момчето Марио е родено во клиника во Лос Анџелес на почетокот на декември 2023 година.

Марија во тајност ги чува информациите за тоа кој е таткото, но и која е жената која го родила нејзиното дете.

Сепак, таа одлучи да проговори за односот со сурогат-мајката, кога истакна дека имале многу близок однос.

– Ова е жената која помогна да се исполни мојата најголема животна желба. Имавме најблизок можен однос, секој ден разговаравме на телефон, заедно ги поминувавме сите предизвици на бременоста, заедно одевме на прегледи… – изјавила Марија и открила како дошло до тоа да се одлучи за сурогат-мајка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)

Слични објави

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо
Се вчитува....