Бојата на гардеробата ја открива вашата личност (ВТОР ДЕЛ)

Зелената боја е симбол на природата, смирува и остава впечаток на свежина. Таа е најлесна боја за очите. Темно зелената е мошне мажествена, конзервативна и имплицира богатство, додека светло зелената се поврзува со разиграна и полетна природа. Зелената боја предизвикува добро расположение, а нејзината пријатност доаѓа од сродноста со природата што предизвикува чувство на мир и задоволство.

Оние кои преферираат зелена боја водат активен, јавен живот, секогаш живеат во пријатно опкружување и главно се финансиски стабилни. Исто така се грижливи, љубезни и имаат меко срце.

Сината е една од најпопуларните бои за носење. Делува смирувачки на другите, а претежно на сите добро им стои. Симболизира посветеност и способност за самоконтрола. Сината боја е најдобар избор ако одите на разговор за работа, бидејќи оддава впечаток на самодоверба и доверливост. Истражувачите откриле дека потемните нијанси на сината боја имаат смирувачки ефект. Сината боја се поврзува со интелигенција, доверба, ефикасност и смиреност.

Сини нијанси на облека често бираат љубезните, симпатични, па дури и срамежливите луѓе. Како што велат психолозите, лицата во сина боја ќе станат прекрасни родители и работници за пример. Смиреноста и рамнотежата се најчести особини што ги имаат овие типови луѓе.

Виолетова – се поврзува со луксуз, богатство и софистицираност на оној кој ја носи. Исто така е женствена и романтична, но може да биде и тешка за окото бидејќи е многу ретка во природата. Во минатото оваа боја го претставувала благородништвото и повисокото друштво.

Познато е дека Клеопатра ја обожавала виолетовата боја. Денес оваа боја значи креативност и љубов за уметноста. Луѓето кои носат виолетова боја се емоционални и чувствителни. Тие се сонувачи, страсни се и сакаат мистика. Исто така се познати и како непредвидливи и да се излезе на крај со нив може да биде и лесно и тешко во исто време.

Кафена е боја на земјата и открива стабилна и доверлива личност на лице кое не сака претворање. Исто така е симбол на стабилност и поттикнува на комуникација. Кафената е боја на земјата, боја на нешто силно и стабилно. Така другите ги доживуваат луѓето кои ја носат кафената и нејзините нијанси.

Луѓето кои сакаат да ја носат оваа боја се малку конзервативни, ги почитуваат постарите и секогаш бараат мир, стабилност и сила во сè. Девојка во кафен фустан и маж во кафена јакна оставаат впечаток на доверливи, интелигентни и рационални личности.

Слични објави

Задник за медал! Поранешната сопруга на Кајмакоски ја објави најпровокативната фотографија до сега!

Igor

Сораја овој пат потполно ги излуди обожавателите! (ФОТО)

Еспресо

Меган и Хари покажаа колку се променил Арчи: Тој е весело бебе, а оваа физичка карактеристика ја наследил од Хари (ФОТО)

Igor

Кијану Ривс стана ново заштитно лице на Ив Сан Лоран

Igor

Здравјето на Аријана Гранде е полошо од што се мислеше

Igor

Видео хороскоп 28 јуни 2019, петок

Igor

Остави Коментар

3 × два =

Слични објави

Принц од Саудиска Арабија нуди 10 милиони долари за да помине една ноќ со Ким Кардашијан

Еспресо

Сандра Африка со жешки фотки од јахта го запали интернетот (ФОТО)

Igor

Нивес Целзиус во трипати помал градник, а нејзината ќерка имала доста интересен коментар! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џеј Ло и нејзиниот вереник објавија одлична идеја за тренинг во пар: Нејзините стомачни мускули се во прв план! (ВИДЕО)

Еспресо

Девојката на најзгодниот актер ја провоцира јавноста: Пејачката Џеси Џеј за малку ќе ги покажеше градите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Синди Крафорд доби наследничка: Ќерката Каја почна да гради модна кариера – погледнете ја како изгледа (ФОТО)

Igor