ВИДЕО | Необичен природен феномен во Ирска: Поради невремето морето личи на пенливо капучино!

На социјалните мрежи се појави видео од Ирска, каде е забележан интересен феномен предизвикан од невреме, па многумина се пошегуваа дека потсеќа на вкусен пенлив пијалак како капучино.

Деновиве жителите на полуостровот Дингл во Ирска беа сведоци на навистина реток природен феномен. Имено, поради силните ветрови предизвикани од невремето „Бела“ алгите од морското корито почнале да лебдат на површината на морето и дополнително ја пенеле водата.

Отидовме на прошетка до пристаништето со сестра ми… Она што го видовме беше навистина неверојатно“, напишал авторот на видеото.

Снимката од интересната појава брзо се прошири на социјалните мрежи, видете како изгледа целиот залив:

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.

АКТИВИСТКА СЕ СОБИРА ПАРИ НА „ONLYFANS“: Ќе донира 75% од својата заработка за борба против климатските промени

И. Т.

ПОСЛЕДНИОТ БРОЈ ВО ГОДИНАТА НА РАЃАЊЕ ЈА ОДРЕДУВА СУДБИНАТА: Кој елемент доминира според кинескиот календар?

Еспресо

ГОСПОДАР НА ОПТИЧКИТЕ ИЛУЗИИ: Лукас Луцеа прави вистински ремек дела!

И. Т.

(ВИДЕО+ФОТО) СИЈАМСКИ БЛИЗНАЦИ СО 5 ПОСТО ШАНСА ДА ПРЕЖИВЕАТ: Денес изгледаат вака

Еспресо

ГЕРМАНСКАТА МАЈКА: Интересни факти за Ангела Меркел

Еспресо
Се вчитува....