17.8 C
Скопје
12:40 - 13 август, 2022

Славчо Попоски: Топол бран, но и попладневна нестабилност, еве кога да очекувате

– Продолжува МНОГУ ТОПЛИОТ бран од Африка во Македонија. Температурите ќе бележат тенденција на пораст, а времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и од североисточен правец. Температурите во следниот период насекаде ќе надминуваат 30 степени, додека во најтоплите централни и југоисточни предели истите ќе се искачат до околу 40 степени.

Во Скопскиот регион исто така времето ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална облачност. Температурите ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 35 и 37 степени.

Услови за изолирана попладневна нестабилност ќе има за време на викендот, а Ув – индексот и понатаму ќе има МНОГУ ВИСОКА вредност и ќе изнесува кофициент 9, вели метеопрогнозерот Славчо Попоски.

Слични објави

Славчо Попоски најавува поројни дождови: „Бидете претпазливи!“, невреме и во Скопје, еве кога

Еспресо

На кои критериуми треба да обрнете внимание пред да изберете ваша банка

Еспресо

Младоженец на венчавката пуштил видео од невестата како има секс со сопругот на нејзината бремена сестра

Еспресо

Славчо Попоски: Ќе имаме индиско лето, еве до кој месец ќе биде МНОГУ ТОПЛО

Еспресо

Се очекува големо поскапување на еден вид важни намирници, во Европа овие намирници веќе се крадат, па продавниците ги ставаат на полици со аларм

Еспресо

Славчо Попоски најавува НЕВРЕМЕ (и во Скопје), проверете кога

Еспресо
Се вчитува....