Кои хороскопски знаци можат најдолго без секс?

Ви претставуваме три хороскопски знаци кои најдолго можат да издржат без секс.

Погледнете, можеби вие сте еден од овие знаци…

 Бик

Успешно се контролираат. На страствените љубовници им е потребно повеќе време за да појдат во акција. Но ако премногу долго немаат секс, ја губат самоконтролата и бараат жртва за секс.

Рак

На Раковите апстиненцијата не им е проблем, иако се многу еротични личности. Немаат силна потреба за секс со задоволство ќе бидат сами отколку во врска поради секс.

Јарец

Тие се страствени, но имаат самоконтрола како ниеден друг знак. Не се сексуални зависници и своите партнери ги бираат внимателно. Затоа ја потиснуваат желбата за секс се додека не пронајдат партнер кои им одговара.

Слични објави

Домот е таму каде што е срцето: РИТА ОРА купила луксузна вила во Приштина

Igor

ПЕЈАЧКАТА РЕДОВНА КАЈ БАЈАЧКИ: Поради црна магија ѝ се распаѓа бракот и не може да ослабне

Igor

ЕКСПЛОЗИВНО УЖИВАЊЕ: Кама сутра совети што не се однесуваат на пози и техники

Igor

Туна слави роденден, но што им шепоти на овие скулптури? (ФОТО)

Igor

Боса и без грам шминка: Венчавката на славната манекенка со 17 години помладо момче (ФОТО)

Igor

ЈА ОБВИНИЈА ДЕКА ИМА СИЛИКОНИ: Емили Ратајковски покажа со што располага

Igor

Остави Коментар

2 × пет =

Слични објави

Кристина Агилера не може да се насмее поради ботоксот! (ФОТО)

Igor

Душко ја изневерувал Карлеуша со Сораја, НАРАКВИЦАТА што и ја подарил ќе ве остави подзинати (ФОТО)

Igor

Ова не го прават ни шеиците! Сораја ги „полеваше“ со пари пејачите на нејзиниот роденден (ВИДЕО)

Igor

ОРГИИ, СКАНДАЛИ И ИНТРИГИ: Сведоштва за животот во дворот на НАЈБОГАТИОТ султан на светот

Igor

Вака се сака другар: Панчо отпатува дури во Неапол да го бодри Елиф Елмас (ФОТО)

Igor

Славниот пар размени емотивни пораки по повод 3-годишнината од бракот (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian