24.8 C
Скопје
15:06 - 13 август, 2022

Ако сакате да имате рамен стомак, а правењето стомачни вежби ви изгледа многу напорно, обидете се со овој напиток

Доколку сакате да имате рамен стомак, а правењето на стомачни вежби ви изгледа многу напорно, тогаш обидете се со овој напиток кој на многумина им помогнал и тоа долгорочно да го решат проблемот со наталожувањето на масни наслаги во пределот на стомакот. Покрај тоа, со негово редовно консумирање, освен што ќе ја спречите појавата на дебелеење во овој дел од телото, вие значително можете да ослабнете и во обем и тоа по еден сантиметар за 20 дена.

Покрај тоа, овој напиток ќе ви помогне и во чистење на организмот, со негова редовна употреба вие значително ќе го намалите лошиот холестерол и триглицеридите во крвта и ќе ги нормализирате притисокот и шеќерот, а истовремено ја подобрува и функцијата на мозокот и го подобрува помењето.
Доколку сакате да се обидете со овој трик за подготовка на рамен стомак, потребни ќе ви бидат следните состојки:

1 лажица мед
2 лажици јаболков оцет
сок од еден грејпфрут

ПОДГОТОВКА:
Сите состојки се ставаат во блендер и убаво се миксираат. Напитокот препорачливо е да го пиете секојдневно и тоа исклучиво пред ручекот и пред вечерата. Пијте го така одреден период, а потоа направете пауза.

Доколку пак не сте некој голем обожавател на вкусот на грејпфрутот, во тој случај него заменете го со мандарина или пак со портокал.

Доколку пак овој напиток не ви изгледа доволно предизвикувачки за да го пиете доволно долго за да го постигнете ефектот на рамен стома, во тој случај обидете се истата цел да ја постигнете со подготовка на напиток од банана.

За негова подготовка потребни ќе ви бидат следните состојки:
2 банани
1 портокал
200 мл јогурт
1 лажица кокосово масло
малку ѓумбир
3 лажици ленено семе
3 лажици сурутка во прав

За да го подготвите овој напиток се што треба да направите е да ги измиксирате состојките.

Слични објави

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Славчо Попоски најавува поројни дождови: „Бидете претпазливи!“, невреме и во Скопје, еве кога

Еспресо

На кои критериуми треба да обрнете внимание пред да изберете ваша банка

Еспресо

Младоженец на венчавката пуштил видео од невестата како има секс со сопругот на нејзината бремена сестра

Еспресо

Славчо Попоски: Ќе имаме индиско лето, еве до кој месец ќе биде МНОГУ ТОПЛО

Еспресо

Се очекува големо поскапување на еден вид важни намирници, во Европа овие намирници веќе се крадат, па продавниците ги ставаат на полици со аларм

Еспресо
Се вчитува....