36.8 C
Скопје
18:11 - 19 јули, 2024

Пет хороскопски знаци се најдолговчни: Да се доживее стотата година

Многу фактори влијаат на животниот век на една личност – исхрана, здравје, стрес, наследност, пристап до лекови и други. Езотеричарите и астролозите се сигурни дека хороскопскиот знак исто така има влијание врз тоа колку човек е предодреден да живее. Ви откриваме кои знаци од Зодијакот се долговечни.

Постојат пет знаци на Зодијакот кои изгледаат најмладолико, кои се обично најздрави и кои надолго живеат, а прти тоа се и весели со години. Секако, на тоа влијае карактерот, навиките и склоностите со кои не обдаруваат планетите. Па, кои се овие среќници?

Овните можеби нема да ја губат физичката форма со години благодарение на лудиот ритам во кој се навикнати да живеат.

Близнаците го одржуваат мозокот во добра форма до последно, што им дава енергија, а телото ја следи главата која е бистра и во највозрасната доба.

Девицата е многу педантна, па затоа не и е тешко да следи режим, да оди на лекари и да води здрав начин на живот, што несомнено и овозможува да остане млада.

Како по правило, Јарците имаат добар имунитет, а способноста да поставуваат приоритети, особено да го стават своето здравје на прво место, помага да останат весели и во длабоката старост. Покрај тоа, речиси е невозможно да ги направите нервозни.

Водолиите во својот живот тежнеат кон хармонија, а со тоа и кон емоционална стабилност, што им ја продолжува младоста.

Слични објави

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо
Се вчитува....