26.8 C
Скопје
13:53 - 14 април, 2024

Неделен хороскоп (22 до 28 јануари): Убавина за Овните, пари за Близнаците, врвни позиции за Шкорпиите…

Овен (21 март – 20 април)
Овенот најголемиот дел од неделата ќе го посвети на размислување за нови идеи и нивниот изглед. Многу претставници на знакот ќе одлучат да направат промени поврзани со нивниот изглед – ќе почнат да посетуваат фитнес клубови, козметолози, нутриционисти или салони за убавина. Систематскиот пристап ќе се почувствува во многу блиска иднина, воодушевувајќи со брзи резултати. Професионалната сфера ќе биде со настани во првата половина од неделата. Многу луѓе ќе имаат состаноци, патувања и активни комуникации на работа. Здравјето ќе биде доста добро, но ризиците од повреди остануваат високи во текот на целата недела. Новите врски во сферата на романтиката ќе започнат меѓу оние Овни кои обрнуваат внимание на своите постари обожаватели. Финансиската состојба на Овенот ќе биде доста стабилна, а под услов на разумни заштеди, тоа ќе им овозможи на Овенот да троши пари на сопствени задоволства на крајот на неделата.

Бик (21 април – 20 мај)
За Биковите неделата ќе донесе стабилност во сферата на романтиката и врските, но за ова многу претставници на знакот ќе треба да достигнат ново ниво на интеракција со партнерите. Можеби партнерот ќе има прашања за формализирање на постоечката врска, заеднички живот или имотни проблеми. Победници ќе бидат оние кои имаат јасен став и долгорочни цели. Професионалната сфера веројатно нема да ве задоволи со нешто ново, но Биковите секогаш претпочитаат стабилност отколку промени. Финансиската сфера нема да предизвика никакви потреси, но што се однесува до здравјето, во следните неколку дена ризиците од настинки, вируси и болести поврзани со ендокриниот систем или бубрезите ќе останат високи.

Близнаци (21 мај – 20 јуни)
Близнаците во следните седум дена ќе бидат многу успешни во професионалната сфера и други важни работи. Зголемената интелектуална активност и зголемената енергија ќе ви овозможат маестрално да маневрирате помеѓу проблемите, лесно решавајќи еден по друг. Финансискиот сектор ќе ве воодушеви со добри приходи од повеќе извори одеднаш, а можноста да поминете викенд во пријатно друштво за забава и комуникација значително ќе ви го подобри расположението Сепак, вреди да се запамети дека победници ќе бидат оние парови во кои и двајцата партнери почнуваат да вложуваат еднакви напори во развојот на врската. Здравјето на Близнаците е загрозено само од настинките, а превентивните мерки и здравиот сон ќе помогнат да се заштитите од нив.

Рак (21 јуни – 22 јули)
Во текот на првата половина од неделата, Раковите ќе покажат нетипично однесување за нив, преземајќи ги водечките улоги – и во професијата и во семејството. Ќе изгледа прилично шокантно и демонстративно, и, за жал, веројатно нема да предизвика восхит кај другите. Во втората половина од неделата емоционалната состојба ќе се врати во вообичаената рамнотежа, што подобро ќе се одрази на професионалната и финансиската сфера. Врските и романтиката ќе бидат актуелни за оние кои се уште не одлучиле за својот избор на партнер – состаноците, средбите и флертувањата за време на викендот ќе бидат инспиративни и ќе донесат многу позитивни емоции.

Лав (23 јули – 22 август)
Во текот на првата половина од неделата Лавовите ќе ја ризикуваат својата репутација, а во втората половина ќе се обидат да ги поправат грешките направени во првата половина од неделата. На претставниците на знакот не им се препорачува да ветуваат и да преземаат водечки улоги до сабота, за да не ја нарушат не само нивната репутација, туку и односите со најблиските. Финансиската сфера директно ќе зависи од партнерите, вработените или роднините, а здравјето може да страда од недостаток на сон и исхрана. Патувањето треба да се одложи за викенд. Во сферата на романтиката и врските, неопходно е да се покаже трпение и воздржаност. Подобро е да се одложат козметичките процедури, посетите на козметичките салони и шопингот до последните денови од неделата – во овој случај, резултатот ќе биде многу пријатен за Лавот.

Девица (23 август – 22 септември)
Девиците ќе бидат расположени речиси цела недела, не само поради доброто здравје, туку и со радосната свест дека се се одвива по однапред утврден план. Во професионалната сфера сè ќе функционира беспрекорно: финансиите ќе стигнат на време, ќе се потпишуваат договори. Превентивните мерки ќе го одржат вашето здравје на највисоко ниво. Средбите со пријателите и роднините ветуваат одлична атмосфера, а децата ќе уживаат успех во образованието. Можеби, ситуацијата може да ја уништи само сферата на романтиката – таа ќе избие од целокупниот хармоничен систем на Девиците, внесувајќи елемент на непредвидливост во животот на претставниците на земниот знак. Поради ова, за жал, стабилноста во постоечките односи може да се разниша на иницијатива на партнерите.

Вага (23 септември – 22 октомври)
Вагата некое време ќе влезе во состојба на рамнотежа, особено во делот на врските. Во првата половина од неделата најпријатна ќе биде романтичната страна на животот – како во односите од страна на партнерите, така и во сопственото разбирање кон што треба да се стремите. Многу претставници на знакот ќе одлучат да го врзат јазолот, а овие одлуки ќе бидат свесни, донесени без никакви непотребни емоции или илузии. Втората половина од неделата ќе ве направи малку нервозни на работа, главно поради пореметувања или нови рутини. Можно е да започнете афера со некој од раководството со сè уште непознат исход. Ризиците од повреда ќе бидат високи во текот на целата недела, па препораките да се грижите за себе остануваат повеќе од релевантни за Вагите.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември)
Скорпиите, чија професија е поврзана со новинарството, политиката, владата и медицината, ќе можат да се искачат на врвни позиции. Здравјето ќе биде прилично стабилно, но ризиците од повреди и изгореници и понатаму ќе останат високи. Во средината на неделата не треба да патувате на долги растојанија или да посетувате преполни места – тоа може да доведе до зголемена вознемиреност но и виусни инфекции. Финансиската сфера ќе биде стабилна, но претставниците на овој знак нема да имаат време да купуваат или едноставно да трошат пари до недела. Романтичната сфера ќе биде активна за оние во чиј личен хороскоп Венера е во знакот Јарец или во десеттата куќа. Скорпиите кои се во врска ќе имаат прекрасен викенд со своите партнери.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)
Оваа недела Стрелецот ќе им посвети многу време на роднините. За време на викендите можни се семејни собири, чија организациска страна ќе падне на претставниците на огнениот знак. За среќа, доброто здравје и напливот на енергија ќе ви овозможат да успеете насекаде: во професионалните работи, во бизнисот и во романтиката. Материјалната страна на животот ќе ве воодушеви со нови набавки – не само корисни, туку и оние поврзани со задоволства, луксузни предмети или хоби. Како и сите огнени знаци, зголемениот стрес ќе го придружува Стрелецот речиси цела недела. Особено треба да ги заштитите нозете и рацете – главно од изгореници или исеченици. Романтичната страна на животот ќе биде многу инспиративна, создавајќи посебно расположение поради интересната комуникација со обожавателите или партнерите.

Јарец (22 декември – 19 јануари)
Јарците ќе бидат зафатени да ги средат работите – и на работното место и во нивниот личен простор. Некои претставници на овој знак сериозно ќе размислуваат за преселба – во друг стан, град или дури и земја. Оние чија професија е поврзана со уметност, туризам или готвење може да добијат интересни понуди да работат на нови ветувачки проекти или можности да започнат сопствен бизнис на ново место/град/земја. Доброто здравје во текот на целата недела ќе ви даде можност да водите многу активен животен стил и да се справите со прилично висок физички и ментален стрес. Финансиската сфера на Јарците ќе биде малку нестабилна во втората половина од неделата, а романтичните врски донекаде ќе го расипат позитивното расположение на Јарците со конфликти или помали кавги за време на викендот.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)
Водолиите ќе имаат прилично интересна и стабилна недела. Канцелариските службеници брзо и ефикасно ќе ги решаваат задачите поставени од раководството, а шефовите ќе можат ефективно да го мотивираат тимот да заврши нови нестандардни проекти. Здравјето ветува дека ќе биде добро, но сепак вреди да се заштитите од настинки и повремени провевки. Финансискиот сектор ќе ги воодушеви претставниците на воздушниот знак со неочекувани парични примања од исто толку неочекувани извори. Што се однесува до романтиката, Водолијата ќе има шанса да изградат долгорочни партнерства кои би можеле да доведат до брак во многу блиска иднина.

Риби (19 февруари – 20 март)
Рибите ќе мора да обрнат зголемено внимание на роднините, на односите кои можеби претходно не функционирале. Можеби и најблиските ќе бараат финансиски инвестиции или помош, па затоа претставниците на водениот елемент ќе мора да потрошат големи суми пари за да ги решат проблемите што се појавиле. Некому од вашата околина може да се случат некои трагични настани кои значително ќе ја разнишаат вашата емоционална состојба. Рибите ќе го поминат викендот со пријателите, од кои ќе добијат не само морална поддршка, туку и доста опиплива помош во оваа или онаа работа. Здравјето ќе биде на нивото од претходната недела, а финансиските приходи конечно ќе станат стабилни и предвидливи. Психосоматските симптоми кои се појавуваат во втората половина од неделата може брзо да се ублажат со посета на лекари од алтернативната медицина.

Пари ќе им течат како река: Два хороскопски знаци ќе бидат опсипани со пари овој месец

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....