17.8 C
Скопје
14:19 - 27 февруари, 2024

Калиопи: Не се разведував со песна, и двата развода ми беа болни

Калиопи искрено раскажа делови од својот живот, откривајќи дека и двата развода, и со продуцентот Ромео Грил, и со актерот Васил Зафирчев за неа биле болни. Ова го изјави во емисијата „Еден на еден“ која ќе се емитува в недела од 18.30 на телевизија „Канал 5“.

-Да се разбереме, јас не сум се развела со песна, тралала ние се разведуваме. Мојот развод беше болен, и едниот и другиот. Но, она што е најважно од мој аспект гледано е дека човек, којшто се вљубил, решил да живее со некого заедно, да дели со некого нешто, верува во нешто, ако исчезне таа првобитрна форма на љубов, нека ја транформира во едно пријателство. Тоа не мора да значи дека треба да се гледаме секој ден. Особено кога имаме и дете. Првата идеја треба да се врати и да се сочува и да се каже: „Овој човек бил мој избор во животот. Ако го згазам него, се газам себеси, бидејќи е тоа мој избор“, откри Калиопи, а овој дел од разговорот можете да го погледнете во следното видео:

Слични објави

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо

(Видео) Згодниот Педро Паскал пијан ја прими наградата САГ: „Правам будала од себе, но ви благодарам многу“

еспресо

Учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ со шокантна молба до Саша Поповиќ: „Те молам врати ме на сцена, ќе дојдам гола“

еспресо

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо
Се вчитува....