10.8 C
Скопје
19:58 - 28 февруари, 2024

(Фото) „Најдобар поглед“: Салма Хајек сподели секси фотографии, Инстаграм „гори“

57-годишната мексиканско-американска актерка Салма Хајек сподели со своите 28 милиони следбеници на Инстаграм три архивски фотографии на кои позира гола. Единствената „облека“ што ја носи е пердув во нијанса на јоргован.

Фотографиите се направени во 1990-тите, а во кадарот Салма има околу 20 години. Таа има црна кадрава коса, смел изглед и софистицирана фигура. Автор на фотографиите е Харен Хил, која има работено и со актерот Џејкоб Елорди и тенисерката Серена Вилијамс.

„Некои луѓе велат дека никогаш не треба да се гледа назад, но понекогаш тоа е најдобриот поглед“, напиша актерката на фотографиите.

Салма, која е во брак со францускиот милијардер Франсоа-Анри Пино, често ја покажува својата воодушевувачка фигура на социјалните мрежи.

Слични објави

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо
Се вчитува....