20.8 C
Скопје
05:15 - 15 јули, 2024

Астропрогноза за вторник, 18 јуни: За стрелците патување, за вагите – враќање на бившите

Овен

На Овните не им се препорачува да носат избрзани одлуки поврзани со личниот живот. Можете да исецкате огревно дрво и да зажалите подоцна. Подобро дајте си време да размислите.

Бик

Можете значително да ја подобрите финансиската состојба. Астролозите велат дека треба да гледате под нозете, бидејќи постои шанса да најдете пари. И, исто така, почнете да ги спроведувате вашите идеи.

Близнаци

Комуникацијата со истомисленици ќе ви даде енергија и инспирација да ги остварите вашите соништа. Конечно ќе стекнете внатрешна слобода и самодоверба за да го постигнете она што го сакате.

Рак

Денот ќе биде поволен за уредување на вашиот дом. Ако веќе долго време планирате да започнете со поправка, сега е време да го направите тоа. Вклучете ги вашите роднини во процесот за да им се приближите уште повеќе.

Лав

Обидете се да останете отворени и пријателски расположени за да привлечете добри луѓе кон вас. Чувајте го вашиот остар јазик за себе за да не ги исплашите. Тогаш вашиот социјален круг ќе стане поинтересен.

Девица

Ве очекуваат пријатни изненадувања доколку сте отворени за нешто ново. Овој ден излезете од дома, поминувајте повеќе време во друштво и уживајте во секој момент.

Вага

На овој ден, можете да сретнете стари пријатели или дури и поранешниот партнер. Ќе сакаат повторно да бидат дел од вашиот живот, но не брзајте да се согласите. Можеби нивните намери не се најдобри.

Шкорпија

Работите можеби нема да бидат непречена пловидба, на работа. Може да се појават стресни ситуации кои бараат брзо донесување одлуки. Не плашете се да преземете одговорност и да се консултирате со колегите.

Стрелец

На стрелците им се препорачува да одат на кратко патување каде ќе добијат нови незаборавни емоции. Очајно ви треба надополнување на „батеријата“ во моментов. Затоа, одложете ги сите работи за подоцна и посветете си време на себе.

Јарец

Јарците треба да посветат повеќе време на својот физички развој. Спортот ќе ви помогне не само да го тонирате телото, туку и да ја смирите душата. Негативните мисли веднаш ќе исчезнат.

Водолија

Можеби имате брилијантна идеја. Размислете за најдобриот начин да ја спроведете. Можете да се консултирате со вашиот претпоставен. Добриот резултат ќе ви донесе финансиска награда.

Риби

Денешниот ден ќе биде полн со емоции и искуства. Обидете се да останете смирени и да не се предавате на негативните емоции. Јогата ќе ви помогне да се опуштите.

Судбинска средба: Три хороскопски знаци ќе онемат пред судбинскиот расплет многу наскоро

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....