24.8 C
Скопје
14:53 - 13 август, 2022

Астро прогноза за среда, 3 август

Овен
Денеска завршувате една фаза на својот интимен и љубовен живот и ги комплетирате искуствата. На оние што се во врска им претстои добар период, а осамените заведуваат. Веројатно ќе се најдете покрај големи вложувачи во вашата работа, но работите сѐ уште не се дефинирани, ниту готови. Повеќе трпение и повеќе ангажман околу сето тоа ќе бидат потребни.

Бик
Ќе се ослободите од некаква нејаснотија што ќе ја видите пред да ја забележат другите. Сепак, не се однесувајте како сѐ да знаете, туку дадете им шанса и на другите. Оние што се вљубени, би можеле на саканата личност да ѝ предложат нешто поврзано со заедничкиот дом. Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати.

Близнаци
Денес ќе бидете посебно сериозни и претпазливи. Ќе се сетите на личноста што била апсолутно против сè, а сега бара признание. Други ќе се обидат да извршат притисок на вас. Дали ќе попуштите или ќе го послушате својот внатрешен глас? Пред крајот на денот ќе го знаете одговорот. Но, не го губете трпението.

Рак
Денешниот ден би можел да ви пружи одличен увид во некои одлуки со кои ќе се соочите, а се однесуваат на иднината. Време е да одлучите кои ви се приоритетите. Дали сакате кариера веднаш или сакате да ги продолжите студиите? Дали сте задоволни од емотивниот живот? Голема е веројатноста едното да влијае на другото.

Лав
Направете нешто што отсекогаш сте го посакувале, но не сте имале смелост да го направите. На љубовен план, не обидувајте се да скриете колку многу се гордеете со себе само за да не изгледате арогантно во нечии очи. Напротив, покажете го тоа отворено. Ова ќе биде интересен ден.

Девица
Денеска работите ќе бидат подобри од планираното. Пред вас е поволен период за промени. Не сте подготвени за почеток на сериозна врска. Во добра форма сте. Ќе бидете динамични и од акција, со цел да решите некои итни прашања. Потребен ви е баланс помеѓу физичкото и менталното, па потрудете се да го постигнете.

Вага
Можно е да успеете да ги решите проблемите кои сте ги имале претходно. Работата и финансиите полека се стабилизираат. Вашата љубомора полека излегува на виделина. Ве мачат многу ситници, неискажани зборови. Не се двоумете да делегирате задачи на професионално поле, не можете сами.

Скорпија
Ќе ви биде потребно многу време да најдете заеднички јазик со некој близок кога станува збор за некои планови. Бидете трпеливи и размислувајте рационално. Не се срамете да бидете поотворени со колегите. Покажете што мислите и знаете. Љубовниот живот не е натпревар, па не се однесувајте така. Опуштете се.

Стрелец
Разбудете го вашиот ентузијазам за работа, без да се грижите дали некој друг ќе ги собере наградите од вашиот труд. Свртете ги погледите на влијателни личности кон себе и покажете им зошто сте најдобриот кандидат за повисока работна позиција. Некои ќе бидат преместени на лидерска позиција во претстојниот период.

Јарец
Не би требало да се грижите околу работата. Пред вас е ден кој е поволен на ова поле. Ако сте слободни, ве очекува ново познанство со личност со која ќе имате интересни ситуации. Прифатете ја понудата за вечера. Ќе бидете пријатно изненадени со некој гест што досега не бил својствен за таа личност.

Водолија
Денес би можеле да посакате да го резимирате својот професионален живот. Ако тоа се случи, бидете внимателни и објективни. Не е важно со која работа се занимавате, сè додека тоа го правите од срце и давате сè од себе. Запрашајте се дали она што во моментот го правите е тоа што го сакате во животот!

Риби
Тајмингот е најважен денес. Не е толку важно што ќе зборувате колку што е важно кога ќе зборувате. Најважно е да го погодите моментот. Не дозволувајте животот да ви биде составен само од монотони рутини. Излезете од маѓепсаниот круг на рутини и направете нешто кое не личи на вас. Ќе се изненадите од резултатот.

Слични објави

Познато е кој англиски град има најголема шанса да ја организира Евровизија 2023, Лондон не е меѓу 7-те кандидати

Еспресо

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Еспресо

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо
Се вчитува....