34.8 C
Скопје
18:50 - 22 јули, 2024

Хороскоп за јули: Возбудлив месец за Близнаците, жешко за Лавовите, посебна личност за Девиците…

ОВЕН: СПОКОЕН ЈУЛИ!
Драг Овен, месецот јули ќе биде дефинитивно помирен од јуни: последните неколку недели беа предизвикувачки и на сентиментално и на професионално поле, но сега ѕвездите ќе делуваат во ваша корист! Всушност, почнувајќи од третиот ден, Меркур – заедно со Јупитер – ќе ве поддржи на работа, давајќи ви ги оние „да“-одговори и оние можности што до сега сте ги пропуштиле. Во љубовта, пак, среќата ќе ви се насмевне почнувајќи од 12-тиот ден.

БИК: СО МОЌТА НА МАРС!
Драг Бик, месец јули носи уште неколку мали препреки на вашиот пат. Меркур ви го врти грбот почнувајќи од 3-тиот ден и – до 26-тиот ден – може да се појават блокади или компликации во канцеларијата… Во љубовта можете да сметате на убавата Венера активна во ваша корист до 12-ти ден: почнувајќи од тој датум, тензии би можеле да настанат со партнерот… Марс во вашиот знак ви ја дава потребната енергија за соочување со неочекувани настани!

БЛИЗНАЦИ: ВОЗБУДЛИВ ЈУЛИ!
Драги Близнаци, по дефинитивно интензивен јуни, и месец јули е подготвен да ви донесе убави изненадувања! Меркур повторно станува поволен почнувајќи од третиот ден и заедно со Јупитер ќе ви донесе возбудливи состаноци и нови сојузи на работното место. Некои мали неочекувани настани би можеле да се појават на крајот на месецот… Венера од своја страна, од 12-ти повторно станува активна во ваша корист, овозможувајќи ви многу возбудлива втора половина на јули!

РАК: ОДЛИЧНО!
Драг Рак, вашиот месец јули се отвора со прекрасна поставеност на Венера, која ќе трае цела прва половина од месецот: љубовта ќе биде вистинскиот протагонист на вашите денови, а оние кои долго време се во пар, ќе прават добри планови за иднината… На работа, пак, најинтересните можности ќе пристигнат почнувајќи од 26-ти, кога Меркур повторно ќе биде активен во ваша корист. Марс ви дава прекрасна енергија!

ЛАВ: ЖЕЖОК МЕСЕЦ!
Драг Лав, дали сте подготвени да доживеете дефинитивно жежок месец јули? Почнувајќи од 12-ти ден, планетата Венера ќе влезе во вашиот знак и ќе внесе љубов и страст во вашиот живот! За слободните, средбите ќе бидат фаворизирани, исто така благодарение на спојот на Меркур. Одлично небо и во однос на работата: ако барате нови можности нема долго да почекате да дојдат… Мал умор поради Марс, неповолен до 21-от ден.

ДЕВИЦА: ЅВЕЗДИТЕ СЕ СО ВАС!
Драга Девица, јули се отвора со прекрасно небо поволно за чувствата: во текот на целата прва половина од месецот, всушност, можете да сметате на романтичната Венера, подготвена да ви даде љубов и поддршка од посебна личност. На работното место, пак, ќе има добри вести во последната недела од месецот, кога Меркур ќе влезе во конјукција. Понатаму, до 21-ви може да сметате на борбената енергија на Марс!

ВАГА: СЕ ПОДОБРО!
Драги Ваги, јули започнува со малку умор, но полека ќе ве доведе до враќање на насмевката и енергијата! Почнувајќи од 3-ти ден, Меркур ќе се врати да биде поволен за вашиот знак, правејќи ви го животот поедноставен од многу аспекти… Од 12-ти ден, Венера повторно ќе биде активна во ваша корист: тензиите од последниот период со вашите партнерот ќе бидат само далечен спомен! Понатаму, од 21-ви, со себе ќе ја имате целата сила на Марс!

СКОРПИЈА: ЗАБАВЕТЕ!
Драга Шкорпија, во месец јули треба да размислите само за една работа: забавете и одвојте време за себе. Не е секогаш лесно, но небото тоа го бара: Марс во опозиција прави да се чувствувате под стрес, додека неповолните транзити на Венера и Меркур – особено во централниот дел од месецот – ризикуваат да ве направат уште понервозни. Дискусиите со вашиот партнер би можеле да се вжештат: подобро е да барате моменти за разговор во кои ќе разговарате без обвинувања!

СТРЕЛЕЦ: АВАНТУРИСТИЧКИ МЕСЕЦ!
Драг Стрелец, нови можности и интересни средби ќе го карактеризираат вашиот јули – дефинитивно авантуристички месец, онака како што вие сакате! Секако, нема да недостигаат збунувања и пресврти, особено во последната недела – кога и Меркур и Марс (во опозиција од 21-ви) ќе ви свртат грб… но сето тоа е дел од играта! Љубовта ќе биде бакната од ѕвездите почнувајќи од 12-ти ден.

ЈАРЕЦ: СПОКОЈСТВОТО СЕ ВРАТИ!
Драг Јарец, последниот дел од јуни беше дефинитивно заморен за вашиот знак, кој сега – малку по малку – ќе најде малку спокојство. Веќе третиот ден, планетата Меркур повеќе нема да биде во опозиција и работната ситуација за која се грижите може да се деблокира. Од 12-ти, пак, Венера повеќе нема да биде во опозиција, а во љубовта ќе можете да најдете разбирање со партнерот кое изгледало изгубено.

ВОДОЛИЈА: НАБИЕНО НЕБО
Драга Водолија, за жал, месец јули ќе ви донесе уште неколку пречки на вашиот пат: на 3-ти ден планетата Меркур ќе ви го заврти грбот, со што комуникацијата со другите ќе биде посложена – и дома и на работа… Понатаму, во месецот ќе мора да се справите и со противењето на Венера, што може да ги засили тензиите меѓу вас и вашиот партнер. За среќа, почнувајќи од 21-ви може да сметате на проактивната енергија на Марс!

РИБИ: БИДЕТЕ ГОРДИ СО СЕБЕ!
Драги Риби, месецот јули ве замолува да застанете за момент за да го набљудувате целиот напредок што сте го направиле во овој прв дел од годината и да си честитате за силата со која сте ја надминале секоја тешкотија. Почнувајќи од 26-ти ќе го видите влегувањето во опозиција на планетата Меркур која заедно со неповолниот Јупитер ве повикува да не правите ризични потези во однос на работата, туку да се стремите да го одржите она што сте го постигнале досега.

Неделен хороскоп (од 1 до 7 јули): Магнетска привлечност за Лавовите, возбудливи денови за Близнаците, промени за Девиците…

Слични објави

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо

(Фото) Џина Џиновиќ има нов дечко: Веќе не го крие и страсно се љуби со него пред сите

Еспресо
Се вчитува....