11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ОКТОМВРИ: Само со ладна глава се решаваат проблеми

Овен

Шеф или родител може да се обиде да ве контролира денес. Колку повеќе ја идеализирате оваа личност, толку повеќе простор може да има за да ве искористи. За среќа, вашите пријатели можат да бидат одличен извор за да проверите колку е разумно тоа што се бара од вас.

Бик

Иако во минатото можеби сте се чувствувале изманипулирани да држите одредени интелектуални или духовни гледишта, можете да ги свртите работите сега со наоѓање на нов водач. Просторот за дишење што ви ја дава оваа личност може да дојде како олеснување, но сепак можеби не сакате да го нарушите мирот со поставување премногу прашања.

Близнаци

Некој со кој сте заплеткани може да ја користи заканата дека ќе задржи нешто од вас за да ве натера да го направите она што тие го сакаат. Разјаснување на сопствените верувања за тоа што претставува здраво партнерство може да ја олесни вашата одлука за тоа како да се справите со оваа ситуација.

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (11. ДО 17. ОКТОМВРИ): Силна интуиција ги води Биковите, Скорпиите многу ќе озборуваат…

Рак

Вашата идеја за тоа каков треба да биде вашиот домашен живот може да се разликува од сегашната реалност и може да бидете во искушение да користите манипулација за да ги натерате луѓето со кои живеете да ги пополнат празнините. Сепак, подобро е да вложите практична работа за да го одржувате просторот и ресурсите што ги споделувате, бидејќи ова може да ве потсети на работите кои треба да ги цените и да бидете благодарни.

Лав

Сомнилави сте дека границите во еден од вашите блиски односи не се онакви какви што би требало да бидат. Може да се обидете да го испитате ова понатаму со тоа што ќе видите дали другата личност ги почитува вашите одлуки за вашата лична благосостојба, како што е диетата или други здравствени работи. Нивниот манипулативен говор може да биде суптилен, но можете да забележите кога нешто е чудно.

Девица

Можеби ќе ви биде тешко да задржите пари денес, ако на некој важен за вас му се потребни. Без разлика дали станува збор за сопствено дете или некој друг што е зависен како дете, вашите заштитнички инстинкти работат. Иако барањето за помош на оваа личност може да биде легитимно, барањето да извршат практична работа во замена за вашата помош може да биде здраво за вашата врска со нив. Динамиката на жртва и спасувач никому не помага.

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ОКТОМВРИ: Што велат планетите во полето на љубовта и кариерата

Вага

Можеби се прашувате зошто треба да се мачите да ја планирате сопствената рутина кога некој во вашиот дом или семејство секогаш изгледа дека тоа ќе го промени. Иако можеби чувствувате дека вашата подготвеност да бидете флексибилни ве прави сакани, најверојатно ќе бидете посреќни ако комуницирате и се држите до границите барем за вашите највисоки приоритети. Вашето незадоволство од сегашните услови е помалку тајна отколку што мислите, така што и другите на крајот би можеле да имаат корист од вашата јасност.

Скорпија

Може да бидете одличен застапник за нешто што навистина го цените денес, сè додека знаете кога да престанете. Опишувајќи како ситуацијата емотивно влијаела на вас, може да биде важно во барањето на тоа што ви треба. Меѓутоа, преминувањето на границата е ризик, ако се обидувате да ги обвинувате другите за вашите проблеми.

Стрелец

Луѓето што ги познавате може да му се восхитуваат на вашиот логичен начин на размислување. Вашиот најкорисен трик во ова време може да биде флексибилна идеја за тоа, што претставува валута. Иако парите можеби нема да мотивираат некого до кој се обидувате да стигнете, погледнете дали можете да откриете што друго тие се подготвени да разменат за стоките или услугите што ви се потребни.

АСТРО ПРОГНОЗА ЗА ПОСЛЕДНИТЕ 3 МЕСЕЦИ ОД ГОДИНАТА: Следува олеснување и голем астролошки настан

Јарец

Можеби е тешко да се одолеете на емотивен испад во јавност денес, бидејќи сметате дека вашата жалба е толку важна што целта ги оправдува средствата. Сепак, внимавајте да не си застанете сами на пат. Работите може да се развиваат зад сцената во насоката во која треба да се движат – што, изненадувачки, може да се покаже дека е подобро од правецот во кој сакате да одат – и гласно барање за итно решение може да го загрози тој напредок.

Водолија

Можеби сега сте поранливи од вообичаеното за суптилни манипулации и вашата интелектуална природа може да работи против вас ако ве наведе да ја игнорирате интуицијата. Меѓутоа, вашите пријатели можат да ви помогнат да бидете приземјени. Нивната нефилтрирана реакција кога ќе им кажете за нова идеја може да биде она што ви треба, дури и ако не е она што го сакате.

Риби

Можеби ќе бидете помалку разочарани ако си признаете себеси дека некои луѓе не сакаат да разберат нешто што не одговара на нивната агенда, а тоа е нивна загуба. Чувајте ги вашите богатства безбедни за оние кои се навистина заинтересирани, молчете и практикувајте дискреција засега. Не објавувајте сè што ќе ви падне на памет на социјални мрежи.

Слични објави

НЕМА ДА СЕ ЗДЕБЕЛИТЕ!: 5 намирници кои смеете да ги јадете и на полноќ

Еспресо

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д
Се вчитува....