20.8 C
Скопје
16:44 - 28 мај, 2024

Астропрогноза за сабота, 6 април: Нови познанства за Близнаците, енергија за Лавовите

Овен

Слободно имплементирајте ги вашите креативни идеи. Овој ден е поволен и за започнување на нови проекти, па верувајте во себе. Вашиот талент ќе ги изненади другите и ќе ви помогне да добиете нови позитивни емоции.

Бик

Бидете подготвени за неочекувани настани. Можеби ќе имате шанса да добиете дополнителни материјални средства. Не одбивајте понуди, бидејќи тие можат да станат основа за нови достигнувања.

Близнаци

Новите познанства во сабота можат да доведат до интересни идеи и можности за соработка. Кажете за вашите планови, можеби ќе запознаете истомисленици. Ќе имате убав ден.

Рак

Раковите треба да ги зајакнат врските со саканите. Затоа, станете иницијатор на состанок или заедничко патување. Вашата поддршка и грижа можат да бидат извор на сила за роднините.

Лав

Ќе чувствувате самодоверба. Затоа, не чекајте никого и ништо, туку веднаш почнете да ги спроведувате вашите планови. Не плашете се од тешкотии, бидејќи лесно можете да се справите со нив.

Девица

Бидете подготвени да ги решавате проблемите и да ги исправите сопствените грешки. Анализирајте што сте згрешиле за да не го повторувате истото во иднина. Сепак, не правете трагедија – сето тоа е само искуство.

Вага

Не заборавајте за личните потреби и времето за одмор. Во сабота правете го само она што ви носи задоволство и енергија. Можеби треба да се сретнете навечер со пријателите.

Шкорпија

Ве очекува интересна дискусија со другите. Искрено и со разум изразете ги своите мисли. Така ќе можете да воспоставите контакт и да ги разјасните сите контроверзни точки.

Стрелец

Стрелците претпочитаат да ја надминат зоната на удобност. Затоа, игнорирајте ги критиките на другите и правете го она во што верувате, бидејќи успехот ви е загарантиран.

Јарец

Обрнете внимание на сопствената физичка и емоционална состојба. Ако сметате дека е потребна помош, контактирајте со специјалисти. Не туркајте сè до критична точка.

Водолија

Бидете отворени за експериментирање. Ќе заврши со интересен резултат кој ќе ви се допадне. Можете исто така да го вклучите вашиот партнер/ка во ова.

Риби

Ќе ви треба време за да бидете сами. Исклучете го телефонот и почувствувајте ја тишината околу вас. Се препорачува и одложување на сите работи за сабота и одмор од метежот.

Полни паричници: Четири хороскопски знаци ќе имаат луда среќа со парите во текот на април

Слични објави

Лидија Вукиќевиќ ја откри тајната на својот младешки изглед: „Црна паста за заби, колаген, здрава исхрана…“

еспресо

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо
Се вчитува....