20.8 C
Скопје
21:24 - 14 јуни, 2024

Харис Џиновиќ нападнат од јавноста поради изјави, „не се брукај“: „Мелина беше како бумбар од 80 кг кога влезе во брак“

Драмата по разводот на Харис и Мелина не престанува, а хаосот дополнително го предизвикаа изјавите на пејачот насочени кон сега веќе поранешната сопруга Мелина Џиновиќ.

Харис Џиновиќ со изјавите за брак, развод, како и за поранешната сопруга Мелина Џиновиќ ја налути јавноста во Србија, но и ширум регионот, а коментарите на негова сметка само се нижат.

Харис во неколку наврати ги коментираше нејзините постапки, однесување додека беше во брак, но и трошењето пари, а неговата изјава за килограмите на Мелина многумина ја сметаат за непримерна и непотребна.

– Горд сум на Мелина, таа направи толку многу во животот. Таа роди две прекрасни деца и влезе во брак како бумбар тежок 80 килограми. По породувањето имаше само 64. Да изгубш толку многу килограми, а да останеш нормален е многу тешко – изјавил пејачот во една прилика, а откако изјавата повторно била пренесена среде сите вести за разводот и причините за тоа, реакциите само продолжија.

– Па има ли барем еден пријател да му каже да не се брука веќе, аман? – гласи една од реакциите на социјалните мрежи.

– И тој без коса, па што? – пишува друг корисник на Икс.

– Јас мислам дека таа одлично изгледаше со 80 килограми на таа висина, бонбонче – се согласуваат повеќе корисници на социјалните мрежи.

„Сега падна најниско“. „Ова не е во ред што го прави, сепак беа долги години заедно во брак“, „Нема потреба за вакви изјави, сам себе се закопува, тој ја избирал“ – гласат само некои од коментарите на корисниците.

Потсетуваме, Харис и Мелина од бракот имаат две деца, ќерката Џина и синот Кан, а познато е дека Мелина е помлада од него 30 години.

 

 

 

Слични објави

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо
Се вчитува....