9.8 C
Скопје
01:19 - 27 февруари, 2024

Астро прогноза за вторник, 5 декември

Овен

Ќе имате нов креативен потенцијал. Можете да откриете други страни во себе. Откријте ги затоа што ќе ве доведат до подобар живот.

Бик

Има период кога треба да внимавате на вашето здравје. Хроничните болести може да се разгорат, затоа следете ги сигналите на вашето тело.

Близнаци

Лесно ќе можете да најдете заеднички јазик со оние околу вас. Слободно споделувајте идеи и планови. Истомислениците ќе сакаат да ви помогнат.

Рак

Ќе мора да ги решите семејните прашања денес. Астролозите советуваат да се потпрете на интуицијата, бидејќи тоа ќе укаже на правилна одлука. Во спротивно, ризикувате да изгубите.

Лав

Вашата енергија ќе биде на својот врв денес. Ова значи дека можете да ги надминете сите пречки на вашиот пат и да ја постигнете вашата цел. Размислете како брзо да дојдете до вашиот сон.

Девица

Подобро поминете го овој ден сами со вашите мисли. Мирот, тишината, релаксацијата ќе ви помогнат да ја вратите силата и вашето ментално здравје. Размислувајте позитивно.

Вага

Денес Вагите можат профитабилно да инвестираат во недвижен имот. Ако имате таква можност, тогаш не се ни сомневајте дека тоа ќе ви донесе добар пасивен приход.

Шкорпија

Во секоја конфузна ситуација, бидете смирени. Само така ќе успеете да излезете како победници и да не наидете на конфликти. Држете ја устата затворена.

Стрелец

Во текот на целиот ден, брзо ќе одите кон вашите цели. Не пропуштајте ниту една можност да го подобрите вашиот живот, дури и ако тоа ви изгледа бесмислено на прв поглед.

Јарец

За Јарците ова ќе биде семеен ден. Направете нешто пријатно и корисно со вашите пријатели или роднини. Ова ќе ви овозможи да се зближите уште повеќе.

Водолија

Ако имате какви било идеи, споделете ги со претпоставените. Денес ќе го ценат вашиот талент и ќе ви понудат нешто што долго чекавте. Можете да се искачите повисоко на скалилата во кариерата.

Риби

На овој ден треба да најдете мир. Размислете што ви носи задоволство и посветете го вашето слободно време денес на тоа задоволство.

Среќлии на неделата: Три хороскопски знаци ќе скокаат од среќа оваа недела

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....