-0.2 C
Скопје
05:24 - 30 март, 2023

Астро прогноза за вторник, 29 ноември

ОВЕН

На 29 ноември Овенот ќе треба да дејствува одлучно и без жалење, велат ѕвездите. Ако на овој ден покажете кукавичлук, работата на целиот ваш живот може да страда.

БИК

Биковите на овој ден треба да бидат максимално внимателни. Ѕвездите предупредуваат: опуштете се малку – ситуацијата веднаш ќе излезе од контрола.

БЛИЗНАЦИ

На 29 ноември Близнаците ќе бидат на „тркала“ – односно постојано ангажирани. Ѕвездите препорачуваат да ги контролирате вашите импулси и зборови за да не навредите некого.

РАК

На 29 ноември на Раковите можеби нешто ќе им недостасува. Се е до нивната преголема самодоверба. Ѕвездите препорачуваат овој вторник малку да се соберете во желбите и очекувањата и да бидете поскромни.

ЛАВ

На 29 ноември Лавовите може да се соочат со некои предизвици со кои само нивната скрупулозност ќе помогне да се справат. Ѕвездите препорачуваат да ја зголемите вашата свесност овој вторник.

ДЕВИЦА

На 29 ноември Девиците ќе мора да се одречат нешто. Ѕвездите велат дека тоа ќе биде неопходно за ваше добро. Затоа обидете се да се држите настрана од нешто (особено од страстите) овој вторник.

ВАГА

На 29 ноември на Вагите ќе им треба ладен ум и топло срце. Ѕвездите велат дека овој вторник некој многу ќе смета на вас. Не го изневерувајте.

СКОРПИЈА

Скорпиите можат да ја искористат својата позната смисла за хумор денес. Точно, на 29 ноември,  ѕвездите им советуваат да се шегуваат, но исклучиво со блиски луѓе.

СТРЕЛЕЦ

На 29 ноември Стрелците ќе треба да се контролираат. Ѕвездите предупредуваат: ако на сите по ред ги покажувате своите емоции, ризикувате да направите цела армија непријатели.

ЈАРЕЦ

Јарците на 29 ноември ќе можат да направат нешто профитабилно за нив доколку не се сомневаат во сопствените способности. Ѕвездите велат да не се срамите и да не стоите во неизвесноста, туку да делувате.

ВОДОЛИЈА

Некоја интересна приказна може да и се случи на Водолијата овој вторник, велат ѕвездите. И тие ве советуваат да се прилагодите на позитивното – негативното нема да донесе ништо добро.

РИБИ

На 29 ноември Рибите може да се соочат со неколку важни задачи истовремено. Ѕвездите советуваат мудро да поставувате според приоритети. Половина од успехот ќе зависи од ова.

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....