3.8 C
Скопје
19:25 - 5 декември, 2023

Астро прогноза за вторник, 24 октомври

Овен

Од самото утро ќе бидете инспирирани за нови авантури. Ќе сакате да добиете доза на адреналин, за да можете да се одлучите за најхрабрите акции.

Бик

Ќе се случат настани кои ќе ве направат нервозни. Ќе се грижите буквално за секоја причина, дури и ако не вреди ни да помислите на тоа.

Близнаци

Ќе бидете во центарот на вниманието, благодарение на што ќе можете да запознавате нови интересни луѓе. Ѕвездите ќе ви помогнат да ви се разубави денот.

Рак

На овој ден ризикувате да не ги исполните очекувањата. Понекогаш луѓето очекуваат премногу од вас, дури и она што не можете да им го дадете. Токму во тоа е проблемот.

Лав

Денес треба да најдете баланс помеѓу должностите и желбите. Не треба да правите ништо на ваша штета. Во спротивно, може да ја изгубите внатрешната хармонија.

Девица

Девиците ќе мора да работат напорно за да го добијат тоа што го сакаат. На овој ден не можете да ги одложувате работите за подоцна, бидејќи ризикувате да ставите многу дополнителна тежина на себе.

Вага

Секој конфликт ќе можете да го решите благодарение на вашите ораторски способности. Покрај тоа, имате дарба за убедување, па можете да ја придобиете секоја личност на ваша страна.

Шкорпија

Денот ќе биде поволен за планирање на идните работи. Не го одвлекувајте вниманието на ситници бидејќи тие можат да ве извлечат од колосек. Подобро е да се концентрирате на она што е важно.

Стрелец

Ќе сакате да посетите ново место. Затоа, земете го семејството и најблиските и одете некаде на мал одмор. Ќе го поминете во добро расположение.

Јарец

Размислете за финансиски инвестиции. Ѕвездите препорачуваат да инвестирате во вашата иднина. Можеби ќе сакате да почнете со нови проекти, а тие ќе бидат многу успешни.

Водолија

Расположението ќе ви биде позитивно, па ќе сакате што повеќе да комуницирате со луѓето. Покрај тоа, можете да ја сретнете својата судбинска љубов. Па погледнете наоколу.

Риби

Можеби ќе откриете дека вашите емоции и интуиција се особено силни денес. Обидете се да одвоите време за лично размислување и самооткривање.

Четири хороскопски знаци наскоро ќе се соочат со сериозни предизвици на судбината: Кој да очекува финансикси, а кој љубовни промени

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....