3.8 C
Скопје
19:59 - 5 декември, 2023

Астро прогноза за среда, 18 октомври

Овен

Денес ќе имате неверојатна енергија, која ќе ви овозможи да се справите со сите задачи. Денот ќе биде поволен за решавање на работни прашања и за подобрување на односите со луѓето.

Бик

Можеби ќе имате неочекувани трошоци, па ќе треба да вложите финансиски средства. Ѕвездите ве предупредуваат дека денес би можеле да останете без пари.

Близнаци

Ќе сакате да комуницирате со луѓето што е можно повеќе. Ќе бидете решени да воспоставите нови врски кои ќе ви бидат потребни во иднина. Барајте истомисленици.

Рак

Раковите ќе сакаат да бидат сами. Околината ќе биде поволна за размислување за иднината, за саморефлексија и медитација. Најдете време за вашата внатрешна состојба.

Лав

Лавовите со целосна посветеност ќе ги преземат и најтешките задачи. Уште еднаш на сите ќе им ја докажат својата супериорност. Ќе бидеш на коњ.

Девица

Девиците треба да посветат повеќе време на физичка активност. Спортот не е само гаранција за здравје, туку и за добро расположение. Започнете го патувањето до фигурата од вашите соништа.

Вага

Денот ќе биде поволен за уредување на куќата. Ако веќе долго време планирате да започнете со поправки, сега е време да го направите тоа. Создадете удобност таму каде што живеете.

Шкорпија

Вашата интуиција ќе биде на својот врв, па затоа е императив да ја слушате. Ѕвездите советуваат да не дозволите емоциите да ве водат, подобро е да го слушате вашиот внатрешен глас.

Стрелец

Стрелецот може да има конфликтни ситуации со нивниот партнер/ка.  Астролозите ве советуваат да бидете потрпеливи и поотворени. Ставете се во кожата на другиот.

Јарец

Вашите амбиции ќе ги надминат вашите можности. Поради ова, може да почнете да станувате депресивни. Сепак, запомнете дека само вие сте ковач на вашата среќа.

Водолија

Водолиите ќе сакаат да дознаат што повеќе нови информации. Затоа, можете безбедно да се запишете на курсеви или други образовни програми.

Риби

Рибите ќе сакаат да посветат повеќе време на креативност и на релаксација. Па, одморете се од секојдневните работи и направете нешто во што уживате!

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....