12.8 C
Скопје
21:55 - 27 февруари, 2024

Астро прогноза за сабота, 10 февруари: Привлечност за Лавовите, забава за Вагите

Овен

Овенот треба да посвети посебно внимание на својата емоционална состојба. Ако нешто не ви оди, тоа не значи дека треба да ја закопате главата во песок или да треперите од гнев. Работете повеќе и ќе успеете!

Бик

Биковите се охрабрени од ѕвездите да најдат време за одмор и релаксација. Важно е не само физички да не правите ништо, туку и да се обидете да го растоварите мозокот. Исто така, треба да го подобрите режимот на спиење.

Близнаци

Ќе ви треба уште малку време за да донесете важна одлука. Одвојте време и не кажувајте никому за вашите планови ако не сакате тие да бидат нарушени.

Рак

Треба да ги контролирате вашите емоции. Не дозволувајте да доминираат со вас. Не може да се исклучат конфликтни ситуации поради вашиот карактер. Напротив, треба да се обидете да ги измазните острите агли.

Лав

Расположението ќе ви биде високо, па ќе сакате уште еднаш на сите да им ја докажете својата супериорност. Насмевнувајте се почесто, бидејќи со вашата насмевка ги освојувате луѓето.

Девица

Девиците можат да најдат хармонија во односите со својот партнер. А ако се уште сте сингл, тогаш почесто излегувајте. Можете да ја сретнете вашата љубов ако не седите меѓу четири ѕида.

Вага

Вагите можат многу да се забавуваат на овој ден во друштво на своите пријатели. Ѕвездите ви ветуваат нови позитивни емоции, кои потоа ќе сакате да ги споделите со другите.

Скорпија

Скорпиите треба да ги покажат своите емоции и да ги споделат со саканите. Не срамете се да ја признаете вашата љубов на вашето семејство и да зборувате за тоа колку тие ви се важни. Чувствата ќе бидат заемни.

Стрелец

Излезете од вашата комфорна зона, тогаш можете да постигнете повеќе. Ѕвездите ви ветуваат пробив, но само доколку најдете нови начини да ја постигнете целта.

Јарец

На Јарците им се советува да научат финансиска писменост. Сакате да се расфрлате со пари, но сега е подобро или да ги заштедите или да ги вложите. Подобро е да ги одложите големите набавки за подоцна.

Водолија

Денес може да биде одлично време да ги реализирате вашите најлуди планови. Запомнете дека треба да ја чувате вашата индивидуалност и не плашете се да бидете свои.

Риби

Ќе се чувствувате инспирирани уште од утрото. Благодарение на ова, можете да направите се што сте планирале и да тргнете во авантура. Земете ги вашите пријатели со вас.

Универзумот ќе ги награди: Три хороскопски знаци ќе се опарат до карајот на февруари

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....