23.8 C
Скопје
20:42 - 28 септември, 2023

Астро прогноза за понеделник, 21 август

Овен
Овенот ќе мора да се справи со немирниот ум. Откажете се од забавата и авантурите, треба да се концентрирате на работата. Во спротивно, ризикувате да се соочите со проблеми.

Бик
Астролозите ги советуваат Биковите да не избрзуваат со настаните. Предолго го бркавте вашиот сон, а сега се обидувате да ги забрзате работите. Најдете трпение во себе, се ќе се оствари, но малку подоцна.

Близнаци
Близнаците ќе се заглават во скандали денес. Ве очекуваат непријатни разговори и расправии. Во напад на гнев, ризикувате да ја предадете својата тајна и да се ставите во многу непријатна положба.

Рак
На 21 август Раковите треба да се опуштат. Оставете ги сите работи на страна и одете на прошетка. Ако сте тажни, поканете пријатели со вас.

Лав
Лавовите ќе имаат среќа во понеделник. Ќе можат да го најдат тоа што го барале толку долго. Сепак, не заборавајте дека сите подароци од судбината мора да се ценат.

Девица
Астролозите ги советуваат Девиците да почнат да прават планови. Немојте да мислите дека сè ќе се случи само по себе. Треба да си поставите јасни цели.

Вага
На 21 август Вагите ќе бидат во центарот на вниманието. Ќе можете да заинтересирате која било личност, оваа можност не треба да се пропушти. Искористете го вашиот „дар“, тој не е вечен.

Шкорпија
Скорпиите треба да се подготват за неверојатни настани. Ќе бидете денес победник во се. Уживајте во успехот и не размислувајте за лошото, проблемите нема да ве вознемируваат.

Стрелец
Стрелците ризикуваат да сфатат дека направиле грешка. Ако разберете дека нема да биде можно да се поправи ситуацијата, само извлечете заклучоци. Обидете се да избегнете такви грешки во иднина.

Јарец
На 21 август Јарците ќе добијат дарежлива награда. Ќе ве пофалат, можеби ќе успеете да добиете зголемување на платата. Покрај тоа, можете да добиете подарок од вашиот партнер/ка.

Водолија
Вистински празник започнува во животот на Водолиите. Ќе можете да ги решите сите ваши проблеми. Сепак, за ова треба да побарате помош од вашите пријатели.

Риби
Рибите треба да поминуваат време со своите роднини. Посетете ги или планирајте заеднички одмор. Односите со саканите се многу важни, поддржете ги.

Слични објави

Замина легендата на британскиот филм, Мајкл Гамбон ќе го памтиме по улогата на мудрецот во „Хари Потер“

еспресо

„Свадбена забава на прасето Пепа“: Кети Пери се приклучува на актерскиот тим на популарната анимирана серија

Еспресо

Во што треба да вложи труд секој хороскопски знак во текот на октомври?

Еспресо

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Дислексија кај деца – како да им се помогне?

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо
Се вчитува....