3.8 C
Скопје
19:38 - 5 декември, 2023

Астро прогноза за понеделник, 20 ноември

Овен

Можете да ги извадите розевите очила и да гледате потрезно на ситуацијата. Не плашете се да бидете разочарани. Можеби ќе забележите нови детали кои ќе ви помогнат да донесете одлука.

Бик

Бикот треба да најде рамнотежа помеѓу работата и одморот. Ако премногу работите, не само што можете да паднете во депресија, туку и да го поткопате вашето здравје.

Близнаци

Ќе комуницирате многу со различни луѓе и ќе разменувате идеи со нив. Всушност, ова е добро, бидејќи заедно можете да излезете со некој нов ветувачки проект.

Рак

Раковите треба да се грижат за своето физичко здравје. Ако нешто ве мачи, обратете се кај вашиот лекар. Исто така, треба да го зајакнете имунитетот, да земете витамини.

Лав

Лавовите треба да покажат флексибилност на овој ден. Не одете со глава во ѕид, ќе биде подобро ако се обидете да се прилагодите на ситуацијата. Верувајте им на ѕвездите, само ќе имате корист од ова.

Девица

Девиците можат смело да прават планови за иднината и да почнат да ги спроведуваат. Сè укажува дека доаѓа поволен период за да ги остварите сите ваши желби.

Вага

Вагите се многу креативни луѓе. Денес ќе можете на сите да им докажете дека вашиот ум е единствен. Ќе дојдете до навистина посебна идеја која сите ќе ја засакаат.

Шкорпија

Судбината ќе ве стави во тешки услови каде буквално ќе треба да се борите за вашето место под сонцето. Обидете се да не очајувате, подобро е да ја преземете ситуацијата под своја контрола.

Стрелец

Можете да најдете нови пријатели со кои ќе бидете подготвени да тргнете во секаква авантура. Ќе имате многу забавно време со нив.

Јарец

Јарците треба да обрнат внимание на личниот живот. Можеби врската навистина е пукната. Ќе биде многу тешко да се залепи скршена вазна, но сепак е можно да се закрпи доколку пукнатината е мала.

Водолија

Водолиите треба да бидат подготвени за фактот дека ќе мора да се прилагодат на новите услови. Не бидете агресивни и груби во комуникацијата со луѓето. Подобро покажете ја вашата добрина.

Риби

Вашата интуиција ќе биде на својот врв. Ова значи дека на овој ден треба да го слушате вашиот внатрешен глас. Ѕвездите ќе бидат на ваша страна.

Неделен хороскоп (20 до 26 ноември): Шанси за Стрелците, победа за Јарците, љубовни проблеми за Раковите…

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....