3.8 C
Скопје
19:59 - 5 декември, 2023

Астро прогноза за петок, 27 октомври

Овен

Овој петок ќе биде незаборавен за вас. Ќе го потрошите на ваше задоволство, а вечерта можете да ја посветите на пријателите и невоздржана забава. Сепак, не злоупотребувајте алкохол.

Бик

Грижете се за вашето физичко здравје. Проверете кај лекар за да го исклучите развојот на какви било болести. Исто така, нема да биде излишно да се префрлите на здрава исхрана.

Близнаци

Не плашете се да го искажете своето мислење. Можеби другите ве слушаат, но бидејќи сте срамежливи или се плашите да направите грешка, луѓето не разбираат на која бранова должина сте.

Рак

Треба да се грижите за вашиот внатрешен мир. Не опкружете се со луѓе кои ви предизвикуваат депресија, вина и други негативни работи.

Лав

Лавовите ги очекуваат позитивни промени во животот. Можете да напредувате во кариерата, а исто така добро да го организирате вашиот личен живот. Ќе бидете над Месечината од среќа.

Девица

Девиците можат да почувствуваат напнатост во односот со нивниот партнер. Обидете се да откриете што е проблемот и што можете да промените за да ги подобрите работите.

Вага

Денот ќе биде поволен за воспоставување нови контакти. Ѕвездите ви ветуваат успех во пронаоѓањето деловни партнери, како и во отворањето на нов бизнис.

Шкорпија

Ѕвездите ќе ве обдарат со романтизам и страст, па затоа е подобро петок да го посветите на личниот живот. Дружете се, одете на општествени настани, и погледнете наоколу… Ве очекува изненадување.

Стрелец

Овој петок е идеален за службени патувања. На службено патување можете да остварите нови врски кои ќе влијаат на вашата иднина.

Јарец

Подобро е Јарците да го одложат решавањето на работните прашања за подоцна. Најдете време за одмор. Опуштете се, размислете за нешто добро и правете го она што ви носи радост.

Водолија

Денеска Водолијата може да добие неочекувани вести или пријатни изненадувања. Бидете подготвени за промени и не плашете се да прифатите нови можности.

Риби

Рибите можат да решат некој стар конфликт. Ѕвездите имаат тенденција да ве натераат да воспоставите односи со луѓе со кои долго време не сте можеле да најдете заеднички јазик.

Викенд љубовџии: Четири хороскопски знаци ќе започнат нова романса

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....