3.8 C
Скопје
19:03 - 5 декември, 2023

Астро прогноза за четврток, 26 октомври

Овен

Ѕвездите ви даваат страст, што значи дека ќе сакате да ја поминете вечерта со вашиот партнер/ка, додека ако сте сингл – излезете со друштво, може да запознаете интересна личност со која ќе ве поврзува страст. Ова е добра причина да започнете романса.

Бик

Некој близок може да има потреба од вашата поддршка. Не бидете себични денес, бидејќи порано или подоцна нешто ќе ви треба и вам.

Близнаци

Желни сте за забава, што значи дека можете да бидете вовлечени во некаква авантура. Можете да бидете дел од некое важно случување или настан, но однесувајте се мудро. Избегнувајте интриги.

Рак

Денот ќе биде поволен за духовни практики. Јогата ќе ви помогне да се опуштите и да најдете хармонија. Само вие сте ковач на вашата среќа.

Лав

Луѓето околу вас ќе ви се восхитуваат, па можно е на овој ден да ве очекуваат многу нови познанства. Меѓу сите луѓе има еден кој ќе ве погоди право во срце.

Девица

Поставете си конкретни цели и размислете низ најмалите детали како да ги постигнете. Ѕвездите ќе бидат на ваша страна овој ден. Можете да постигнете многу.

Вага

Вашата харизма и дружељубивост ќе ви помогнат да постигнете успех во кариерата и личниот живот. Сè ќе биде на ваша страна на патот до среќата.

Шкорпија

Внимавајте на вашето здравје. Ако одеднаш се чувствувате лошо, веднаш побарајте помош од лекар. Не чекајте до последен момент.

Стрелец

Вашите амбиции одат пред вас. Пред да ги „притискате“ претпоставените и да барате големи услуги, размислете дали навистина носите такви придобивки какви што мислите за фирмата.

Јарец

Најдете време за вашата кариера. Може да ви паднат тешки задачи, чие решение ќе ве доведе до слава. Не плашете се од тешкотии, тие само ќе ве направат посилни.

Водолија

Ќе сакате повеќе да комуницирате и да поминувате време со вашите најблиски. Затоа, астролозите ве советуваат да ја поминете вечерта со нив во пријатни разговори.

Риби

Рибите ќе се обидат да ги постигнат своите цели, но неочекувани околности може да ги спречат во тоа. Не грижете се, тоа се случува во животот.

Време е за промени: На четири хороскопски знаци вториот дел од есента ќе им донесе неочекувани прсврти

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....