11.8 C
Скопје
01:11 - 15 април, 2024

Астропрогноза за четврток, 22 февруари: За Скорпиите наплив на емоции, Стрелците ќе летаат на крилја на љубовта

Овен

На овој ден, можете да забележите некои мали нешта кои ќе ви овозможат да додадете допир на одредена ситуација. Тогаш ќе ја имате целата слика пред вас. Ќе сфатите што навистина се случува.

Бик

Астролозите не ве советуваат да брзате на овој ден. Подобро е да застанете, да погледнете на вашиот живот од различни агли и да размислете како би можеле да го подобрите. Само тогаш може да одите понатаму.

Близнаци

Можете да ги решите сите конфликти поврзани со колегите. Можеби сте имале ривалство, но важно е да сфатите дека заедно можете да постигнете повеќе отколку што можете сами.

Рак

Ѕвездите велат дека треба повеќе да комуницирате со блиските. Одложете ги вашите деловни работи за подоцна, бидејќи тие нема да ви побегнат. И на вашите најблиски им треба вашето внимание.

Лав

Лавовите можат да бидат доста креативни на овој ден. Ќе бидат покреативни во решавањето на некои прашања, што ќе им овозможи да најдат одговори кои долго време не можеле да ги добијат.

Девица

Астролозите ве советуваат да се сконцентрирате на вашите цели и планови. Ако не го одвлекувате вниманието од ситници, ќе можете да постигнете значителен напредок.

Вага

Бидете отворени за нови можности. Тие ќе ви донесат шанса значително да го подобрите вашиот живот, но за ова не можете да седите на едно место. Движете се кон вашиот сон.

Шкорпија

Не се предавајте на напливот на емоции. Подобро е да ги контролирате негативните емоции, бидејќи нивната емисија може негативно да влијае на вашите односи со луѓето.

Стрелец

Од самото утро ќе ја почувствувате инспирацијата која ќе ви овозможи конечно да го направите она што ви носи вистинско задоволство. Освен тоа, поради љубовта ќе полетате!

Јарец

Јарците треба да се одржуваат во добра физичка форма. Астролозите ве советуваат да спортувате, бидејќи физичката активност не само што ќе го тонизира вашето тело, туку и ќе ги исчисти тажните мисли од вашата глава.

Водолија

Вашиот пат до успехот ќе биде трнлив, но тоа не значи дека треба да се откажете и да плачете од беспомошност. Напротив, храбро одете напред со крената глава. Тогаш сè ќе ви успее.

Риби

Грижете се за вашата емоционална состојба. Не треба да се воведувате во депресија. Подобро е да размислувате за нешто добро и да се трудите да бидете здрава и среќна личност.

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....