-7.2 C
Скопје
01:33 - 9 февруари, 2023

Астро прогноза за вторник, 24 јануари

ОВЕН

Подобро е Овните да ги контролираат своите желби овој вторник. Можат да се остварат, велат ѕвездите. И бидете предупредени: можеби нема да бидете подготвени за овој пресврт на настаните.

БИК

Бикот на 24 јануари ќе мора да дејствува на нов начин. Дури и ако старата шема никогаш не ве изневерила, овој вторник подобро е да покажете имагинација. Во спротивно, може да не успеете.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците ќе треба да внимаваат на односите со непосредната околина (без разлика дали се колеги или роднини). Можеби сте почнале да зборувате на различни јазици. Тоа нема да доведе до ништо добро.

РАК

Раковите ќе мора да искористат некои дополнителни ресурси доколку сакаат се да биде совршено. Ѕвездите советуваат да не штедите на 24 јануари.

ЛАВ

Лавовите може да имаат нов ривал. Веројатно сè уште неизговорено. На 24 јануари ѕвездите препорачуваат да бидете на штрек во присуство на непознати луѓе.

ДЕВИЦА

Девиците треба да имаат одговорен пристап кон процесот на селекција. Ѕвездите предупредуваат: ако одлучите да се потпрете на случајноста или да го користите методот „на врат на нос“, ризикувате да се соочите со „пресвртот на судбината“.

ВАГА

Вагите треба да избегнуваат вредносни проценки денес. Ѕвездите предупредуваат дека вашето субјективно мислење на 24 јануари можеби не е сосема точно, најблаго кажано. Може да згрешите и дебело да платите за тоа.

СКОРПИЈА

На 24 јануари Скорпиите треба да ја држат устата затворена. Ако одлучите некому да ја кажете „целата вистина“, ризикувате да ја изгубите наклоноста. Не ви треба острина овој вторник, велат ѕвездите.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците ќе треба да дејствуваат брзо и можеби надвор од рамките. Ѕвездите советуваат да се подготвите добро уште од наутро. Во спротивно, ќе мора да го фаќате последниот воз.

ЈАРЕЦ

На 24 јануари Јарците ќе треба да се опуштат. Ѕвездите велат дека на овој ден малку нешта ќе зависат од вас. Затоа, не трошете ја вашата енергија. Подобро е да се набљудува што се случува од страна.

ВОДОЛИЈА

Водолиите денес можат да бидат фатени (и неснајдени) во вртлогот на настаните, велат ѕвездите. И тие ве советуваат да мислите позитивно! Негативни настани секако можат да се случат без ваша волја, но со позитивна мисла можете полесно да се справите со нив.

РИБИ

На 24 јануари на Рибите можеби ќе им треба помош. Ѕвездите советуваат да не се трудите се да правите сами, слободно побарајте совет од вашите добри пријатели или колеги. Ќе се изненадите колку ќе сакаат да ви помогнат!

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....