5.8 C
Скопје
15:14 - 3 декември, 2023

(Фото) Каква лавица! Кајли Џенер на ревијата на Скијапарели во издание убавицата и ѕверот, инспириција од „Божествената комедија“ на Данте

Кајли Џенер на ревијата на пролетна мода за колекција на францускиот бренд Schiaparelli се појави во црн фустан со плишано животно во форма на лавовска глава.

Лавовската глава во природна големина беше сошиена на предната страна на црниот кадифен фустан без прерамки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @kyliejenner.uppdates

Изгледот на Кајли Џенер беше надополнет со пар златни чевли и чанта од змиска кожа.

На ревијата во слично издание со лавовска глава, излезе и манекенката Ирина Шајк.

Шалом Харлоу на модната писта се појави во фустан со глава налик на снежен леопард, а Наоми Кембел во бунда со глава на волк.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by irina shayk (@irinashayk)

Според главниот уредник на британскиот „Вог“, Едвард Енинфул, инспирација за колекцијата била „Божествената комедија“ на Данте Алигиери, во која се среќаваат сите животни. Покрај тоа, животинските мотиви отсекогаш биле во ДНК на брендот Schiaparelli.

Слични објави

(Видео) Дино Мерлин напишал три песни за новиот албум на Здравко Чолиќ: Отсекогаш се дружев со сараевскиот народ

Еспресо

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо
Се вчитува....