-1.2 C
Скопје
07:58 - 30 март, 2023

Ким Кардашијан ја „сотреа“ од критики: „Ни Харвард веќе не е Харвард…“

Ким Кардашијан им зборуваше на студентите на Харвард за нејзината компанија Скимс, по што се соочи со лавина критики.

„Мојот партнер и јас разговаравме за маркетингот, нашите предизвици и нашите најголеми победи. Толку сум горда на Скимс, а идејата дека овој курс се изучува на Харвард е едноставно луда“, напиша таа на Инстаграм и објави фотографија на која позира во близина на Харвард.

На настапот Ким се појави во темен костум со риги од Магда Бутрим.

Инстаграм

Како што забележува BuzzFeed, тврдењето дека бизнис школата на Харвард го изучува овој курс не е сосема точно: тој се полага во една од кратките интензивни програми што траат само четири дена.

Појавата на Ким на Харвард, сепак, не беше ценета од многумина.

Инстаграм

„За секунда помислив дека го купила Харвард“, твитна еден корисник.

„Харвард повеќе не е Харвард“, пишува друг.

Говорот на Ким беше коментиран на сите социјални мрежи.

„Студентите треба да бараат да им ги вратат парите“, „Престанете да носите холивудски лица во ваква институција. Нашата иднина ќе биде оштетена“, „Што научивме: Ако не потекнуваш од богато семејство, нема да имаш бизнис од милијарди долари. Крај на предавањето“, се само дел од коментарите.

Слични објави

Викенд полн со љубов: На три хороскопски знаци ќе им летаат пеперутки во стомакот, ама и пред очите

Еспресо

Џереми Ренер низ солзи зборува за страшната несреќа: „Избрав да преживеам, си велев дека тоа нема да ме убие“

Еспресо

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо
Се вчитува....