-5.2 C
Скопје
00:49 - 26 јануари, 2022

(РЕЦЕПТ) Наташа ни подготви зелени здрави вафли без брашно: Внесете малку бои на вашата трпеза

Наташа Мустафа

На голема радост на сите вас – почнавме уште една прекрасна соработка со готвачка за која готвењето е уметност – Наташа Мустафа.

Оваа врвна креативка во кујна своите маестрални рецепти ги објавува на својот инстаграм-профил, а сега вкусните рецепти ги доближуваме и до вас!

„Љубовта кон готвењето ја наследив од две прекрасни жени, извонредни во кујна, мајка ми Зоре и баба ми Рада. Готвењето ме опушта и преку него ја изразувам мојата креативност. Готвам, сервирам, фотографирам.Тоа е мој начин да ја раскажам приказната и пренесам пораката дека готвењето е уметност“, ни открива нашата драга Наташа.

Денес Наташа ни подготви зелени здрави вафли без брашно. Се прават со само четири состојки!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Наташа М. (@natasaemil)

Потребни состојки:

  • овесни снегулки 60 грама
  • сирење или урда 60 грама
  • спанаќ 80 грама
  • јајце
  • малку пециво или сода бикарбона

Подготовка:

Сè се става во блендер. Се пече во апарат за вафли. Сервирав со кисело млеко.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....