Животот ѝ се насмевна на Атиџе: Општина Лозово ќе ја вработи, ќе го смени покривот и ќе ѝ овозможи да снима песни (ФОТО)

Не престануваат да пристигнуваат убавите вести поврзани со Атиџе, главната хероина од документарниот филм „Медена земја“.

Денеска Атиџе беше во општина Лозово на средба со  градоначалникот Ацо Велковски, кој вети менување на покривот на нејзината нова куќа, нејзино вработување по доделувањето на оскарите, како и тоа дека ќе ѝ биде овозможено професионално да ги сними и да ги издаде своите две песни.

Погледнете фотографии од нивната средба.

Слични објави

Гоца Тржан со емотивна порака за роденденот на ќерката Лена: Се бореа за мојот живот, а јас гледав само во тебе! (ФОТО)

Васко Спасоски

За крај на летото: Се побуниле против градниците! (ФОТО)

Igor

Хигиенски грешки кои луѓето најчесто ги прават

Еспресо

Го прослави 22 роденден на јахта вредна 200 милиони долари (ФОТО)

Igor

Сака да јаде говедска опашка: Погледнете го списокот на желби на Ерос Рамацоти за концертот во Скопје

Igor

Коронавирусот ја тргна од тронот кралицата Елизабета? Поради пандемијата таа се повлече од јавноста, многумина се сомневаат дека воопшто ќе се врати!

Еспресо

Остави Коментар

четиринаесет − два =

Слични објави

Атрактивната сестра на Рита Ора

Igor

Наташа Беквалац без градник на настап во Штип! Машката публика во први редови (ФОТО)

Igor

„Штом го погледнав…“ Дара Бубамара повторно снимила експлицитно видео! (ФОТО)

Васко Спасоски

Излегува книгата која РОБЕРТ ДЕ НИРО НЕ САКА ДА ЈА ПРОЧИТА – Не знаев дека татко ми е хомосексуалец, мајка ми ми кажа!

Igor

Златна малина 2020: Коронавирусот ја одложи церемонијата, но не и доделувањето (ВИДЕО)

Еспресо

Подзаборавен народен лек: Направете си карамелизиран шеќер со маргарин и млеко

Еспресо