8.8 C
Скопје
03:43 - 28 февруари, 2024

Жељко Митровиќ најави дека ќе го оживее ликот на Џеј Рамадановски со помош на вештачка интелигенција

Синоќа во српската престолнина се одржа премиерата на долгоочекуваниот филм „Недела“ кој се занимава со животот на легендарниот пејач Џеј Рамадановски, а сега за тоа проговори и Жељко Митровиќ, сопственикот на српската телевизија „Пинк“.

Имено, Жељко Митровиќ истакна дека легендарниот Џеј Рамадановски бил негов голем пријател и дека ќе направи сѐ што е во негова моќ пејачот никогаш да не падне во заборав.

„Ќе оживеам некои од моите мртви пријатели еден ден! ВИ (вештачка интелигенција) аватари 24/7. Џеј е дефинитивно еден од нив“, напиша Жељко Митровиќна на социјалните мрежи.

Инаку, филмот „Недела“ ја раскажува приказната за Џеј од неговата најрана младост, па сè до големиот успех што го постигнал.

Иако немал лесно детство, кое главно го поминал на улица или во поправен дом, Џеј успеал да го заземе своето место на музичката сцена и преку своите песни станал дел од животот на многу луѓе.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....