12.8 C
Скопје
22:02 - 23 април, 2024

(Видео) Северина доживеа непријатност на хрватската манифетсација „Дора“: Тебе повеќе ти личи да држиш јајца

Пејачката Северина Вучковиќ беше дел од настапот на групата „Лет 3“ која се натпреваруваше на „Дора“, а нејзиниот настап привлече големо внимание и многумина го окарактеризираа како срам за познатата пејачка.

Таа на сцената се појави во жолт костим со голем чекан, а потоа имаше огромно пластично јајце кое им го понуди на останатите кандидати.

@idjshowfunny #CapCut #severina #dora2024 #eurovision ♬ original sound – idjshow

Пријде пејачот и радио водител Саша Лозар и праша:

“Дали е тоа твоето јајце, Северина? Од кралицата кокошка? Чекај, имам уште едно јајце… Не е толку големо, но ќе биде добро”, рече тој и посегна во џебот за да покаже на кое јајце мисли.

Ова не е единствената сцена која ги шокираше гледачите. Тогаш натпреварувачот Еуген Стјепан Вишиќ ја запрепасти јавноста кога Северина му подари јајце.

“Мислам дека држењето на јајца тебе ти одговара многу повеќе од мене. Дали можеш да го направиш тоа?”, рече тој, а пејачката остана без зборови.

Слични објави

(Фото) Јелена Ѓоковиќ мами воздишки во Мадрид: Ќе ве заболи глава кога ќе дознаете колку чини накитот кој го носи!

Еспресо

„Не знам како ќе заврши ова“: Марија Шерифовиќ ја откри причината зошто ја нема во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо

(Видео) „Дува силен ветар, ама…“: Се огласи Никола Роквиќ од патот кон Грција

Еспресо

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо
Се вчитува....