3.8 C
Скопје
19:00 - 5 декември, 2023

(Видео) Потресни сцени од пред куќата на Метју Пери: Мајка му и татко му скршени од болка

Родителите на Метју Пери (54), американскиот актер кој сите го знаеме по улогата на Чендлер Бинг во серијата „Пријатели“, пристигнаа пред неговиот дом во Лос Анџелес, каде што славниот актер беше пронајден мртов.

Само најблиските членови на семејството на Пери можеле да стигнат до вилата на Пери, а мајката Сузан, таткото Џон и очувот Кит Морисон биле видно потресени.

Пери бил пронајден онесвестен во џакузито, а веднаш по пријавата на лице место пристигнала и полицијата која го блокирала пристапот до куќата.

Таткото на Метју, Џон Бенет Пери , кој пристигнал веднаш по полициските екипи, исто така бил на местото на настанот. Фоторепортерите го фотографирале и возилото на судскиот совет, а пријателите на Метју и бројните обожаватели се собрале во близина на куќата. Медиумите пишуваат дека токму мајката Сузан морала да го идентификува неговото тело.

Според пишувањето на светските медиумо, Пери се удавил во својот дом. Полицијата пристигнала во четири попладне по локално време, и го пронашла телото на актерот. Нема индиции дека се работи за насилна смрт, а точната причина за смртта се очекува да биде објавена по истрагата.

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....