11.8 C
Скопје
19:43 - 28 февруари, 2024

(Видео) На настап на Северина, маж истрча на бината и ѝ се фрли на колена: Мислев дека ме касна куче

Северина Вучковиќ ја пеела „Моја штикла“ овој петок во словенечкиот Шемпетер кај Горица, кога маж влетал на сцената и клекнал покрај неа. Необичната глетка ја изненадила публиката, но и пејачката која на почетокот не била сигурна што се случува.

“Мислев дека ја запроси! Бев во шок неколку секунди”, рекол еден од обожавателите кои биле таму.

Сепак, Северина остана вистински професионалец и продолжи да пее и танцува облечена во комбинација од бели панталони и елек. Мажот потоа го нашол тоа што го барал, држејќи ја за ногата Северина и ѝ го дал предметот со нејзината насмевка на одобрување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Подоцна таа појаснила дека ѝ паднала обетката, а херојот кој ѝ помогнал бил нејзиниот техничар Шајо.

„Мислев дека ме касна куче, а тој само ми ја спасуваше обетката од мојата потпетица“, се пошегува на својот Инстаграм Северина.

„Се надевам дека господинот доби покачување или барем голем бакшиш за неговата посветеност и професионализам“, ѝ рекол еден следбеник.

Слични објави

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо

Цеца ја поддржа Бресквица: Ѝ држам среќа да победи, таа е преслатка

Еспресо
Се вчитува....