20.8 C
Скопје
21:49 - 19 мај, 2024

(Видео) Мики Секуловски без конкуренција: Македонскиот претставник го воодушеви жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Мики Секуловски имаше уште еден настап за паметење во последната епизода на шоуто „Ѕвездите на Гранд“. Македонскиот претставник го воодушеви жирито и очекувано освои шест гласа.

Секуловски за прв пат се претстави пред публиката и жирито со она што е неговата најсилна страна – оперското пеење. Ана Бекута воодушевено го коментираше настапот на пејачот, истакнувајќи дека особено ѝ се допаднала неговата изведба на песната „Рујна зора“.

– Овде навистина може да се види јасна разлика. Немам што посебно да објаснам овде, освен што вечерва се истакна Мики Секуловски. „Рујна зора“, првпат слушам ваква интерпретација и пристап кон песната, три стила, рок, поп и слично – рекла таа.

Презадоволен од настапот на Мики беше и Саша Поповиќ, кој по излагањето на Бекута му постави прашање.

– Мики, кога станува збор за оперскиот жанр, дали тоа заврши или ? – прашал Поповиќ.

– Завршив академија за оперско пеење – одговорил Мики, по што имаше громогласен аплауз.

Неговата менторка беше најзадоволна. Цеца гордо додаде: „Ќе ви подготвиме уште изненадувања. Нема да ги отвориме сите асови што ги имаме вечерва“.

Ѓорѓе Давид најголемите пофалби ги имаше за Мики, а и Босанац истакна дека е големо освежување во шоуто. И Вики истакна дека тој е без конкуренција.

„Многу е веќе кажано. Само ќе кажам дека Мики е надвор од конкуренција, феноменален, фантастичен, браво“, потенцирала Миљковиќ.

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....