Целиот свет е во шок: Загина Коби Брајант – еден од најдобрите кошаркари на планетата!

Еден од најдобрите кошаркари кои се родиле на оваа планета, Коби Брајант, го загуби животот во хеликоптерска несреќа заедно со уште четири лица, ексклузивно јавува медиумот „ТМЗ“ од САД, а веста ја пренесоа и повеќето светски медиуми.

Засега, нема детали за несреќата која се случила утрово во САД. Полицијата работи на случајот, а идентитетот на останатите лица не е познат.

Неофицијално, со него во хеликоптерот не била неговата сопруга Ванеса Брајант, а сите членови што патувале се мртви.

41-годишниот Брајант беше легенда на Лос Анџелес Лејкерс и целиот свој живот како играч им го посвети на „езерџиите“. „Црната Мамба“ имаше пет НБА-титули, а двапати беше МВП на финалињата.

Слични објави

Таа нема срам: Луна Џогани со градите на мегдан! (ФОТО)

Васко Спасоски

Минијатурно бикини, алкохол и жешки пози: Меган Маркл каква што не сте ја виделе досега! (ФОТО)

Еспресо

Николас Кејџ фотографиран со новата девојка, коментарите не престануваат: Колку години има таа, 15?

Еспресо

Најмладите улични свирачи си ги остварија соништата и станаа светски шампиони (ФОТО)

Еспресо

Заедно 23 години: Силвестер Сталоне и Џенифер Флавин ја прославија годишнината од бракот

Еспресо

Се мислите што да зготвите за ручек? Наша препорака – аргентински ќебапчиња

Еспресо

Остави Коментар

13 + 8 =

Слични објави

Приказната со Тамара Еклстон добива нов епилог: За време на апсењето носела идентични обетки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Орландо Блум како принцот Хари: Се снима телевизиска серија за британското кралско семејство

Еспресо

Деми Ловато откри дека ја привлекуваат и двата пола!

Еспресо

Уште една славна личност заболе од корона: Ѕвездата од хит-серијата „Куќа од хартија“ е позитивна на вирусот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пенелопе Круз мами воздишки во фантастичен цветен фустан! (ФОТО)

Еспресо

Лидија Вукиќевиќ го покажа змиското тело на Занзибар (ФОТО)

Еспресо