14.8 C
Скопје
09:36 - 2 јуни, 2023

Трамп им се обрати на своите поддржувачи и им порача: „Тие не доаѓаат по мене, тие доаѓаат по вас“.

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, против кого се подготвуваат официјални обвиненија, се обрати на своите поддржувачи. Поранешниот шеф на државата објави статус на сопствената социјална мрежа Truth Social.

„Тие не доаѓаат по мене, туку по вас – само што им се испречив на патот!“, напиша политичарот.

Претходно се дозна дека поротата го обвинува Трамп по 30 точки од обвинението за измама. Адвокатот на поранешниот претседател на САД изјави дека политичарот најверојатно ќе се појави пред Врховниот суд на државата Њујорк во Менхетен на 4 април.

Тој, исто така, истакна дека поранешниот шеф на Белата куќа нема да се крие во својот имот во Мар-а-Лаго на Флорида во позадина на истражните дејствија против него.

Во средината на март, Трамп предупреди дека би можел да биде приведен од канцеларијата на окружниот обвинител на Менхетен. Медиумите веруваат дека милијардерот може да биде приведен поради поткуп на порно ѕвездата Сторми Даниелс. Трамп наводно ѝ платил 130.000 долари за молчење во последните денови од претседателската трка во 2016 година преку неговиот адвокат.

Слични објави

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо

(Фото) Тоа мора да е Ирина Шајк – Леонардо ди Каприо ужива на Сардинија

еспресо
Се вчитува....