10.8 C
Скопје
21:41 - 28 февруари, 2024

Тој најмногу ќе се опари за дочекот на Новата 2024 година: Здравко Чолиќ за новогодишната ноќ во Дубровник ќе земе шокантна сума

Најголемата регионална ѕвезда Здравко Чолиќ за дочекот на Новата 2024 година на Страдун во Дубровник ќе земе дури 130.000 евра, пренесуваат хрватските медиуми.

Како што наведуваат, ова е убедливо најголемата сума што пејач ја добил за настап на новогодишната ноќ во Хрватска, по Дино Мерлин, кој, според хрватските медиуми, наводно земал 80.000 евра за дочекот на 2018 година во Дубровник.

– Драги пријатели, се радувам на Дубровник, на дочекот на Новата година на Страдун, најубавата сцена на светот! Ве сака и ве поздравува Здравко Чолиќ – порача пејачот кога беше објавено дека ќе пее во Дубровник.

Да потсетиме, како што претходно напиша српски „Курир“, најскапиот дочек во Белград е со Владо Георгиев, бидејќи оние кои сакаат да влезат во Новата година со овој кантавтор, ќе мора да платат дури по 500 евра по човек.

 

 

Слични објави

(Видео) Јована Јеремиќ провоцира: Ги покажа градите и задникот додека вежбаше

Еспресо

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо
Се вчитува....