23.8 C
Скопје
19:50 - 14 јуни, 2024

(Фото) Среќен 90-ти роденден Џоан Колинс: Сè уште е убава, дотерана и енергична

Познатата британска актерка Џоан Колинс, најпозната по улогата на Алексис во серијата „Династија“, вчера го прослави својот 90-ти роденден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joan Collins (@joancollinsdbe)

Колинс стекнала слава со улогата на Алексис во телевизиската серија „Династија“. Во 1983 година, таа добила ѕвезда на Холивудската патека на славните. Исто така, таа глумела и во филмот „Најдобрите мигови од животот“, како и во телевизиската серија „Бенидорм“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joan Collins (@joancollinsdbe)

Покрај со глумата, Колинс се занимавала и со пишување: во 2014 година ја издала автобиографската книга „Страст за живот“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kokin (@kokinnewyork)

Исто така, таа има сопствена козметичка линија „Joan Collins Timeless Beauty“.

Среќен 90-ти роденден Џоан Колинс!

Слични објави

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо

Јована Јеремиќ откри интимни детали од врската со Драган: Го бакнувам секој дел од неговото тело и тој моето

Еспресо
Се вчитува....