10.8 C
Скопје
21:02 - 28 февруари, 2024

„Сите мои чевли ги фрлав во џакузи“: Шокантна изјава на познатата српска пејачка

Српската пејачка Диди Јанковиќ, попозната како Диди Џи, го покажа својот луксузен дом, украсите за претстојните празници, призна дека новогодишната ноќ се радувала како да е дете, но во оваа прилика ја прокоментира и локалната естрада.

– Едноставно многу ја сакам Новата година и сите тие новогодишни магии и многу се трудам, особено сега кога ја имам ќерката Дијана, да ја направам куќата што е можно повеќе украсена. Да има што повеќе украси. Ги имаме и Дедо Мраз и Крчко Орашиќ. Дијана со нетрпение го чека Дедо Мраз и јас сеуште верувам во сите тие новогодишни бајки и навистина уживам. Сето тоа го сакам како мало дете, започна Диди Џеј и додаде дека за време на празниците се труди својот дом да го направи бајка. – вели Диди.

За себе смета дека е единствена и затоа успеала во светот.

-Од дете ми се допаѓа да живеам вака и секогаш се сметав себеси за поинаква. Го правам тоа што го сакам без разлика што другите коментираат. Отсекогаш сум се трудел да останам единствен, свој и веројатно затоа имам толку големи резултати во светот. Да, беше многу тешко. Буквално изгледа невозможно, бидејќи да се дојде од мала земја како Србија и да се постигне нешто во светот, во Америка каде има милион други уметници кои го сакаат истото како мене е многу тешко, но како што гледате не е невозможно. Секоја упорност, труд и труд се исплати, а пред се уникатност. Не треба да се откажувате од соништата, треба да се борите бидејќи сè се случува на крајот, се е можно. – вели Диди.

Диди Џеј има повеќе од 4 милиони следбеници на социјалните мрежи, а сега откри дали се сеќава на моментот кога го погоди својот прв милион.

-Тогаш уште бев во Србија, дури потоа заминав во Америка. Бев многу возбуден и среќен што имам милион следбеници, едноставно тоа беше нешто големо за мене. Се сеќавам кога ги имав првите 100 следбеници, кога ги земав сите мои чевли, ги ставив во џакузи и се сликав со нив за да не привлечам внимание. Сè што направив, планирав да го привлечам вниманието на моите следбеници и да постигнам голем број. Многу е важно секој ден да се трудите, да фотографирате, да смислувате приказни и слично. – раскажа пејачката.

Со оглед на тоа што се појави на Греми наградите, а беше и во друштво на светски познати имиња, таа истакна по што домашните ѕвезди се разликуваат од странските.

– Морам да признаам дека нашите ѕвезди многу се разликуваат од светските. Во светот тоа е сериозна машинерија, зад нив стои цел тим на луѓе, ги имаат сите можности и се работи поинаку отколку кај нас. Кај нас е многу поскромно и поразлично отколку во светот. – кажа Диди.

– Забележав дека луѓето од Балканот се малку пољубоморни. Не знам што се случува. Можеби затоа што сме мала земја, затоа што платите се многу ниски, затоа што луѓето се всушност незадоволни со себе и потоа сакаат да коментираат за другите и да гледаат туѓи работи, како што велам, наместо да се занимаваат со сопствените животи. Но, јас не се мешам премногу во тоа. Имам свој живот и цел, своја бајка и на сите им посакувам се најдобро. И сакам и други уметници од Србија да го следат мојот пат, да постигнат голем успех во светот и сите да слушнат за Србија. – додаде таа.

Слични објави

(Видео) Јована Јеремиќ провоцира: Ги покажа градите и задникот додека вежбаше

Еспресо

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо
Се вчитува....